PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Artık 1 Trilyon Dolarlık Bir Şirket!

Facebook Artık 1 Trilyon Dolarlık Bir Şirket!

 

Sosyal medya ve internet devlerinden Facebook, bugünkü piyasa kapanışı itibariyle değeri bir trilyon doların üzerinde olan şirketler arasına katılım sağladı. Şirketin piyasa değeri, Yahoo Finance’e göre 1.008 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor ve tarihinde ilk kez bu rakamın üzerine çıkış yapıyor.

Facebook’un en dikkate değer bölümlerinden bazıları, Facebook sitesinin kendisi, Messenger, Instagram, WhatsApp ve Oculus’tur. 1 trilyon dolarlık değerleme işaretini geçen Amerika Birleşik Devletleri teknoloji şirketleri listesinde, 2000’lerde kurulan tek şirket Facebook ve onu en yeni yapan şirkettir. Değerleme haberi, federal bir yargıcın FTC’nin şirketin bir tekel olduğuna dair yeterli kanıt sunmadığını belirtmesinin ardından, FTC’nin Facebook’un Instagram ve WhatsApp satın alımlarını gevşetme davasının reddedilmesiyle birlikte geliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-artik-1-trilyon-dolarlik-bir-sirket-115121/ linkinden 21.10.2021 21:10:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad