reklam
PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook, GIF arama motoru Giphy’yi 400 milyon dolara satın aldı!

Facebook, GIF arama motoru Giphy’yi 400 milyon dolara satın aldı!

Bu hamle ile Giphy, Instagram ve Facebook uygulamaları ile entegre bir şekilde çalışmaya başlayacak. Dünya üzerinde en çok kullanılan GIF sitesi olan Giphy, kullanıcılarına sunduğu seçeneklerle oldukça popülerdi.

Instagram hikayelerde ve DMlerde GIF ve çıkartma kullanımı kolaylaşacak!

Facebook, Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp birkaç senedir Giphy’nin API’si sayesinde kullanıcılarına çeşitli GIF seçeneklerini sunuyordu.

Facebook’un yapmış olduğunu bir açıklamada; Giphy’nin sitesine erişen kullanıcıların %50’lik kısmı Facebook tarafından geliyor. Geri kalan %50’lik kısım ise Instagram tarafından geliyor.

İlerleyen günlerde nasıl şeyler karşımıza çıkacak göreceğiz. Twitter, Pinterest, Slack ve Reddit gibi birçok sosyal ağ Giphy ile entegre. Bu satın alma sonrasında Facebook bünyesindekiler hariç diğer bütün sosyal ağ uygulamaları bu durumdan etkilenebilir gibi.

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Facebook'un Yenilenen Logosu ile Dalga Geçti

Günden güne çıkartma ve GIF kullanım sayısı artıyor. Bu hamle sonucunda bunları kullanmak daha eğlenceli hale gelebilecek gibi duruyor.

İstediğiniz gibi GIF oluşturabilme, paylaşabilme ve düzenleyebilme seçeneklerini sunan Giphy, Facebook bünyesine katıldıktan sonra sunduğu seçeneklere ekstra seçenekler eklemekten kaçınmayacaktır ve kullanıcılar için daha eğlenceli bir ortam hazırlayacaklardır.

Yazar Hakkında

Arif Acar

Arif Acar

Basketbol aşığı, amatör tenis oyuncusu ve ortalama düzeyde bir video oyuncusu.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz