PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerFacebook İki Kameralı Akıllı Saat Üstünde Çalışıyor

Facebook İki Kameralı Akıllı Saat Üstünde Çalışıyor

 

Sosyal medya devlerinden Facebook’un kendi akıllı saatini piyasaya sürerek Google ve Apple’a rakip olacak bir cihaz üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Verge, şirketin bir dizi ilginç özelliğe sahip fitness odaklı bir akıllı saat üzerinde çalıştığını bildirdi.

Saatin büyük bir Amerika Birleşik Devletleri taşıyıcısı aracılığıyla LTE özellikli olacağı ve elbette çelik çerçevesinden çıkardıktan sonra video görüşmeleri için öne bakan ve fotoğraflar için 1080P çözünürlüğe sahip arka kamera olmak üzere iki kameraya sahip olacağı bildiriliyor. Facebook’un kamera saatini sırt çantanıza bağlama gibi diğer potansiyel muhafazalar için üçüncü taraf şirketlerle çalıştığı da bildiriliyor.

Saatin özel bir Android sürümünü çalıştıracağı ve Facebook’un uygulama paketiyle birlikte geleceği bildiriliyor.

Facebook, kullanıcılarına ve verilerine erişimlerini giderek daha fazla sınırlandıran Google ve Apple’ın sahip olduğu akıllı telefonlarla arayüz oluşturmadan çalışabilen cihazları piyasaya sürmek istiyor. Şirket, beyaz, siyah ve altın rengi mevcut olan birkaç yüz bin saati her biri yaklaşık 400 dolardan satmayı umuyor, ancak diğer her şey gibi bu sayı da değişebilir.

Facebook Reality Labs Başkanı Andrew ‘Boz’ Bosworth, Twitter’da sızıntının sadece bir araştırma projesine atıfta bulunabileceğini ve Facebook’un cihaz hazır olduğunda paylaşacak daha çok şeyi olacağını söyledi.

Orijinal raporlara göre, Facebook’a ait akıllı saatin 2022 yılının yaz döneminde piyasaya sürülmesi hedefleniyor ve Facebook şimdiden sonraki yıllar için halefler üzerinde geliştirmelere başlamış

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-iki-kamerali-akilli-saat-ustunde-calisiyor-114344/ linkinden 30.07.2021 09:07:12 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement