PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Messenger Üzerinden Satranç Nasıl Oynanır ?

Facebook Messenger Üzerinden Satranç Nasıl Oynanır ?

 

Facebook Messenger üzerinden yapılan yeni güncelleme ile birlikte artık arkadaşlarınız ile sohbet ederken aynı zamanda satrançta oynayabilirsiniz. Ancak dokunmatik desteğin olmadığını baştan belirtmemizde fayda var. Satranç oynayabilmek için yapmanız gerekenler ise haberimizde.

MESSENGER ÜZERİNDEN SATRANÇ NASIL OYNANIR ?

Messenger üzerinden satranç uygulamasını başlatabilmek için ilk olarak @fbchess play yazmanız gereklidir. Bu komutu yazarken arkadaşınız ile konuşma pencerenizin açık olması gerekmektedir. Oyun başladıktan sonra taşları hareket ettirebilmek için @fbchess f5 yazdığınızda f5 konumuna hareket edebilirsiniz.

Bu şekilde sürekli fbchess komutları kullanılması gerekir. Ayrıca çözemediğimiz bir yer olduğunda @fbchess help yazarak bir dizi komut listesini alarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Oyun içerisinde dokunmatik aktif olmadığı için sürekli fbchess komutları bize yardımcı olacak.

messenger-satranc
Messenger üzerinden satranç oynamak her ne kadar zevkli olsa da bir müddet sonra sıkıcı olabiliyor. Oyun PC, iOS ve Android üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ancak yakın zamanda Facebook ekibinin bu oyunu geliştireceği ve dokunmatik desteğinin de ekleneceğini belirtelim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-messenger-uzerinden-satranc-nasil-oynanir-3914/ linkinden 28.10.2021 23:10:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Arkadaş ile oynayalım dedik çok ugrastiriyor ya satranç oynamak. Dokunmatik olsa on numara olacak da

  • Face üzerinden satranç oynamak güzel bana önceki senelerde messengerda oynanan arkadaş davetli oyunları getirdi aklıma 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad