reklam
Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook Messenger’a Kilitleme Özelliği Geldi

Facebook Messenger’a Kilitleme Özelliği Geldi

Sosyal medya devlerinden sevgili Facebook beyciğim bugün, şirketin mesajlaşma uygulamalarında Messenger için yeni gizlilik ve güvenlik özelliklerini duyurdu. İlk olarak yapılan duyuruda dikkat çeken özellik App Lock ismi verilen güvenlik katmanı.

Yani artık App Lock sayesinde tıpkı WhatsApp Messenger’da olduğu gibi parmak izi ya da Face ID nimetlerinden faydalanarak Messenger‘da olan bütün konuşmalarınıza bir güvenlik katmanı ekleyebilir ve böylelikle telefonunuza erişim sağlayan birinin siz olmadan mesajlarınıza bakmasını önleyebilirsiniz.

App Lock güncellemesi şu anda iPhone ve iPad kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Android kullanıcılarına ise önümüzdeki birkaç ay içerisinde güncelleme gönderilecek.

Facebook, Seçimler Öncesinde Siyasi Reklamlara Yasak Getirecek

Facebook tarafından geliştirilen bu güvenlik önlemlerinden faydalanmak isterseniz yapacaklarınız oldukça basit. Facebook Messenger’ı açarak Gizlilik Ayarları menüsü altından ilgili adımlara uygulamanız gerekiyor.

Facebook ayrıca, sizi doğrudan kimin mesajlayabildiği veya arayabildiği, istekler klasörünüze kimin girip kimin mesaj gönderemeyeceğine veya sizi arayamayacağına karar verebileceğiniz yeni denetimler üzerinde de çalışmakta.

Mesaj isteklerine sansür gelecek

Messenger ayrıca tanımadığınız biri size mesaj gönderdiğinde gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumanın daha fazla yolunu keşfediyor. Messenger, Instagram ve WhatsApp’ta bulunana benzer bir özelliği test ediyor ve mesaj istekleri klasöründeki görüntüleri bulanıklaştırıyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz