PC HocasıSosyal MedyaFacebook’un Clubhouse Bölümü Ortaya Çıktı
Clubhouse-Facebook

Facebook’un Clubhouse Bölümü Ortaya Çıktı

 

Sosyal medyada farklı bir yarış var. Biri bir şey yapmaya görsün. Bir uygulama ya da bir uygulamada yeni bir bölüm çıktığı zaman, rakipler akbaba gibi üşüşüyor. Şimdi sıra Clubhouse uygulamasında.

Aslında buna çok güzel bir örnek var. Snapchat uygulamasını öne çıkaran Hikayeleri hatırlayın. Instagram resmen bu özelliği kopyaladı. Şimdi en popüler kısmı Hikayeler.

Dediğimiz gibi bu kez hedefte Clubhouse uygulaması var. Kısa sürede ilgi çeken uygulamaya ilk rakip Facebook’tan geliyor. Yine bir özellik kopyalaması durumu var.

Facebook, Clubhouse benzeri bölümü nasıl gözüküyor?

Facebook’un zaten popüler olan bu uygulamaya cevap olacak bir bölüm geliştirdiği biliniyordu. Fakat özellik hiç görüntülenmemişti. Şimdi bir yazılımcı, gizli kodlar içerisinde yeni bölümün görüntülerini yakaladı.

Sızdırılan görseller, Facebook’a sesli sohbetler adında bir kısmın geleceğini gösteriyor. Bu kısımda da “ses odaları oluşturma” özelliğinin olacağını net olarak anlıyoruz.

Clubhouse-Facebook

Odadaki kullanıcıların nasıl gözükeceğine kadar resimlerden anlamak mümkün. Fakat biz bu özelliği ne zaman kullanacağız derseniz o bilgi yok. Sosyal medya devi elini hızlandıracak orası kesin.

Yukarıda verdiğim örneği hatırlayın. Instagram’a Hikayeler geldi gelecek, görüntü sızdı derken bir anda özelliğin yayınlandığı duyuruldu. Aynı şey Facebook için de geçerli olur diye düşünüyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video