reklam
Ana SayfaHaberlerFBI Yaşlandırma Programı Olan FaceApp’ın Peşinde

FBI Yaşlandırma Programı Olan FaceApp’ın Peşinde

Son günlerde dünya genelinde ve ülkemizde de popülerliği artan ve ünlü insanlar tarafından da paylaşılan yaşlandırma programı FaceApp, güvenlik sorunlarının ortaya çıkmasına neden olması gerekçesiyle incelenmesi istendi.

ABD’li senatör Chuck Schumer, FaceApp uygulamasının güvenlik açısından riskler oluşturduğunu iddia etti. Senatör FBI ve Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) tarafından incelenmesi istedi. Rus menşeili olan FaceApp uygulamasının Amerika tarafından incelenme istenmesi gayet normal.

ABD’li Senatör Chuck Schumer, kişisel Twitter hesabından FaceApp hakkında konuştu. Schumer, Rus fotoğraf uygulaması FaceApp’in merkezinin Rusya’da olduğunu belirtti ve kullanıcıların uygulamayı kullanmadan önce tüm verilerine erişim istediği için güvenli bir uygulama olmadığını aktardı. Amerikalı vatandaşların kişisel fotoğraf ve verileri Rus yetkililerin ellerine geçip geçmediğini araştırılmasını istedi.

FaceApp uygulaması ilk olarak 2017 yılında indirilmeye açılmıştı. #AgeChallenge ismi ile o zamanlar sosyal medyada popüler olmuştu. Fakat geçen iki yılda yapay zekayı geliştiren FaceApp’ın yapımcıları aşırı gerçekçi uygulama yapmayı başarmış.

Apple Music, Artık Bilgisayarlar'da!
Etiketler