PC HocasıCep TelefonuFiyat performans ürünü ZTE Axon 7 Mini

Fiyat performans ürünü ZTE Axon 7 Mini

 

Piyasaya çıktığı ilk günden itibaren yüksek fiyatlı amiral gemilere soğuk duşlar aldıran ZTE Axon 7 Mini Türkiye’deki satışlarına devam ediyor. Tasarım ve performans açısından kullanıcıları memnun ettiği gibi, o çekingenliği üzerinden atmış durumda.

Akıllı telefon sektöründe “gizli pazar lideri” diye bir kavram vardır. Sessiz sedasız yılan gibi ilerler ve rakipleri pat diye arkadan sokar. Bu tabir gerçekten de çok doğru. Zira ZTE Axon 7 Mini akıllı telefon piyasaya çıktığı günden itibaren satış bazında çok iyi ilerliyor. Ona minik dediklerine bakmayın, minik hali 5.2 inç boyuta sahip olduğu gibi, pek çok amiral geminin ekran boyutları ile eşdeğer. Zira ekranın çerçeve oranı ve tasarımı da cuk diye oturmuş.


Full HD çözünürlük ile gelen cihaz, AMOLED ekranın aşkı ile birleşmiş durumda. Ekranın hemen alt ve üst kısmında yer alan stereo hoparlörler sizi Dolby Atmos‘un kalitesi ile birleştirerek çevresel ses dokularını teninizde hissettiriyor. Biraz ten ve aşk konularına girdik ama yanlış anlaşılmasın.

Metaldan üretilen ZTE Axon 7 Mini, ön yüzde iki hoparlörün yanı sıra bir de kamera barındırıyor. 8 megapiksellik ön kamerası ve 16 megapiksellik arka kamera f/1.9 diyafram ile birleşmiş. Kameranın hemen altında ise parmak izi okuyucumuz bulunuyor. Malumunuz günümüzde yeni çıkan akıllı telefonlarda parmak izi okuyucusu neredeyse “default” (varsayılan) olarak belirlenmiş durumda.


Performans tarafında ise Qualcomm’un Snapdragon 617 işlemcisinden gücünü alan cihaz, sekiz adet ARM Cortex A53 çekirdeği ile çalışıyor. Tümleşik Adreno 405 grafik işlemcisi de oyunlarda giriş seviyesinde bir performans ile boy veriyor. Ekonomik bir ürün olduğu için şimdi telefonu “gel vatandaş suda batmaz, karada yatmaz” havasına sokmaya gerek yok. Neyse o!

Öte yandan 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı günümüz telefonlarında olduğu gibi gayet ideal. Çift SIM kart slotu bulunan ZTE Axon 7 Mini‘de birde microSD kart girişi yer alıyor. Bu imkan sayesinde 128 GB daha hafıza arttırabilmek mümkün. 2705 mAh batarya bir günü devirebildiği gibi, Quick Charge 2.0 desteği ile yarım saate kalmadan fullenebiliyor. Bu arada cihazın Android 6.0.1 Marshmallow sürümü ile geldiğini belirtelim.


Alınır mı ?

Büyük versiyonuna göre biraz daha kibar duran ZTE Axon 7 Mini modeli ekonomik fiyat etiketi ile ön plana çıkıyor. Fiyat – Performans skalasına koyduğumuz bu cihaz şuanda piyasada 1499 TL gibi uygun bir fiyattan satılıyor. Tabii ki farklı modelde ve markada pek çok muadilini bulabilmek mümkün. Ancak alındığı taktirde kullanıcısını memnun edebilecek bir akıllı telefon diyebilirim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/fiyat-performans-urunu-zte-axon-7-mini-17645/ linkinden 21.06.2021 20:06:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video