Galaxy S10, Ekran İçi Parmak İzi ve 3 Ekran Boyutlu Seçeneği ile Gelebilir!

Samsung'un yeni amiral gemisi olacak telefon olan; Galaxy S10 modeli için ekran içinde parmak izi ve ekran boyutları hakkında söylentiler başladı.

Analist Ming-Chi Kuo'nun Pazar günü yaptığı açıklamada, S10'un üç farklı boyutta olacağına inandığını söyledi. Bunlar; 5.8 inç, 6.1 inç ve 6.4 inç.

Kuo'nun bu tahminleri daha önceden bu yıl gelecek iPhone X modelleri ile neredeyse aynı boyutlarda. Bu durum ise Samsung ve Apple'ın birbirlerine yakınlaşmasını sağlayabilir.

Ekran İçinde Parmak İzi

Kuo, Galaxy S10'un 6.1 ve 6.4 inç boyutlarına sahip olan modellerinde parmak izinin ekranın içinde olabileceğini söyledi. Buna göre en küçük boyutlu Galaxy S10 modelinin daha ucuz olması ve daha düşük donanıma sahip olması bekleniyor. Örneğin Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinde; S9 Plus'ta iki adet arka kamera ve daha fazla Ram'e sahip iken S9 bir adet arka kamera ve daha az bellek bulunduruyor.

Ayrıca Kuo farklı bir açıklama daha yaparak  ekran içinde  parmak izi sensörünün bulunması ile Galaxy S10 modelinin satışlarını yükseleceğini ve iPhone'dan ayırt edilebilecek bir özellik olacağını düşünüyor.

Samsung Galaxy S10 modeli için başka bir söylenti ise; 2 önde 3 arkada topalamda 5 adet kameraya sahip olması. Öndeki kameralardan bir tanesi portre modu özelliğini sağlıyor. Arkadaki 3. kamera ise geniş çekim özelliğini taşıyor.

Bu yazımızda Samsung Galaxy S10 hakkında ki sıcak gelişmeleri sizler için derledik umarız ki hoşunuza gitmiştir. Bir daha ki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

İlgili Etiketler