reklam
PC HocasıCep TelefonuGalaxy S21’de Ekran Altı Kamera Olmayacak!

Galaxy S21’de Ekran Altı Kamera Olmayacak!

Çok sayıda teknoloji uzmanları, ekran altı özçekim kamera teknolojisinin nihayet gelecek yıl akıllı telefon ve tablet sektöründe ana akım haline geleceği görüşünü savunuyorlar ve tahmin gerçeğe dönüşebilirken, Samsung teknolojiyi yaklaşmakta olan amiral gemisi serisi Galaxy S21‘de veya şirketin piyasaya süreceği telefon her neyse, bu teknolojiyi yeni cihazlarında kullanmaya hazır değil. Güney Koreli haber kuruluşu The Elec tarafından yayınlanan bir habere göre, durumlar bu şekilde.

Haber kaynağı, ekran altı özçekim kamera teknolojisinin yaklaşan Galaxy S21’e yetişememesinin arkasındaki nedenin, teknolojinin düşük üretim verimi sunduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, işin iyi yanı, şirketin önümüzdeki yıl teknolojiyi tanıtmak için bir planı var – ancak S21 yerine, ekran altı özçekim kamerası ilk olarak, ikincisinde piyasaya sürülmesi planlanan Galaxy Z Fold 3‘te piyasaya sürülecek. Kore haber kaynağına göre Z Fold 3, ekran altı özçekim kamera teknolojisine sahip ilk Samsung cihazı olacak.

Sızıntı: Samsung Galaxy S20 Plus'ta 120Hz Destekleyen Ekran Bulunuyor!

Akıllı telefonun tıpkı selefi gibi arkada dörtlü kamera kurulumuna sahip olduğu söyleniyor. Ancak S21, bir telefotoya sahip olan S20’nin aksine iki telefoto kameraya sahip olacak. Daha spesifik olmak gerekirse, S20, 12 MP ultra geniş açılı, 180 MP geniş açılı, 10 MP 3x optik yakınlaştırmalı telefotoya ve 5x’ten fazla optik yakınlaştırmalı periskop tipi telefotoya sahip olacak. S20’nin halefinin 40MP özçekim kamerası olacağı bildiriliyor.

Galaxy S21 serisindeki en pahalı model olan S21 Ultra’nın 1.400 dolara mal olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz