GeForce RTX 4050

GeForce RTX 4050, Galax Özel Etkinliğinde Ortaya Çıktı

  Google News

Nvidia’nın RTX 40 serisi henüz çok yeni. Şimdilik sadece RTX 4090 modeli ve RTX 4080 modeli tanıtıldı. Fakat serinin genişletileceği biliniyor. İlerleyen dönemlerde seriye eklenmesi beklenen modellerden birisi de GeForce RTX 4050.

Yeni ailenin en mütevazi özelliklere sahip üyesi olarak gelmesi beklenen ekran kartı için önemli bir sızıntı da gerçekleşti. Galax’ın yeni amiral gemisi modelleri için düzenlediği özel bir etkinlikte, RTX 4050 modelinin de kutusu gözüktü.

GeForce RTX 4050, Galax Etkinliğinde

Biliyorsunuz ekran kartı kutularının üzerinde bellek miktarı gibi bilgilerin yazdığı kısımlar var. Evet, net olarak etkinlikte RTX 4050 kutusu gözüküyor ama kutunun üzerinde bellek miktarı gibi bölümlerin yazdığı alanların siyah bantlarla kamuflajlandığı gözüküyor.

Muhtemelen kutunun ortaya çıkması ve etkinlikte net olarak 4050 adının gözükmesi de bir hatadan kaynaklı.

GeForce RTX 4050

Zira söz konusu ekran kartı için henüz çok erken diyebiliriz. Henüz ekran kartının ne zaman tanıtılacağı bir yana, özelliklerinin neler olacağı konusunda bile sızıntılar yok.

Bu konuda cevapları verecek olan Nvidia olacak. Marka yeni giriş seviyesi modelleri için ne zaman tanıtım yapacak göreceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video