Bu Gençlik Nereye Gidiyor?: Çorlu’daki Meslek Lisesinde Öğretmene İğrenç İthamlar

Gerçekten söze nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Videoyu izlediğimde o kadar çok sinirlendim ki elim ayağım titredi o an o videonun içinde olmak istedim. Evet Çorlu Ahi Evran Meslek Lisesi'nde ortaya çıkan görüntülerden bahsediyorum. Kiminin haberi var, kimisi yeni öğreniyor. Ama sadece adı "öğrenci olan" serserilerin o öğretmene yaptığı ithamları görünce sizin de miğdeniz kalkabilir.

Nereye Gidiyor Bu Gençlik?

Şimdi size ufak bir iç acıtan detaydan bahsedeceğim. Aşağıdaki videoda ben "g*tümü" yırtarken ipleyen oldu iplemeyen oldu. İnternet aleminde büyüyen bu çocuklar annelerine küfür edecek kadar aşağılık olurken, şimdi o sıralarda oturarak öğretmenlerini hiçe sayıyor ve iğrenç ithamlarda bulunarak hareketler yapıyorlar.

Bizde genç olduk ya biz de o zamanlardan geçtik. Bizim de lise yıllarımızda sevmediğimiz hocalarımız oldu. Çok sevdiğimiz hocalarımız oldu. Ama kimseye karşı iğrenç ithamlarda ve kötülüklerde bulunmadık. Ha gençliğin vermiş olduğu enerji ile yerimizde durmadığımız ve yeri geldiğinde hocamızdan azar işittiğimiz zamanlar da oldu.

"Lâkin asla bu tür durumlara kendimizi düşürmedik."

Birazdan aşağıda izleyeceğiniz videoda kendinizi tutamayacağınızı ve o kırmızılı çocuğun dersine girmek isteyecek kadar sinirleneceğinizi biliyorum. Peki suç kimin? Rezil bir zamandan geçerken, ebeveynler çocuklarını denetlemek yerine internetten annelerine söven kişilerin videoları ile büyüyorlar. Sonra ne oluyor biliyor musunuz? İşte bu tür davranışlar ve ithamlar normal geliyor onlara. Bırakın şu rezil görüntüleri, o çaresiz hocamızın çocuklara laf yetiştirmek için çırpındığını görün!

Yazıklar olsun çocuk sana! Yazıklar olsun sana alkış tutanlara! Yazıklar olsun bu duruma gelmenize ve o halde rahatla hareketleri yapabilen vicdanlarınıza! Siz bir de mezun olacaksınız öyle mi? Ekmek elden, su gölden nasılsa birileri karnınızı doyuruyor değil mi? Sonra kaza bela mezun olduktan sonra iş bilmez, iş görmez, elinden hiçbir iş gelmez serserilere mi döneceksiniz siz de? Sonrası ne olacak? Birilerine zarar verecekleri gün mü beklenecek?

"Yazıklar olsun o hocamızı düşürdüğünüz hallere!"

Sadece Çorlu'da mı Yaşanıyor Bu Durum?

Bu soruya 'Evet' yanıtını vermemizi beklemiyorsunuz değil mi? Şuan bu satırları yazarken o kadar sinirli tuşlara basıyorum ki içimdeki alev hala sönmüş değil! Bu durumu ne yazık ki ülkenin pek çok şehrinde yaşıyoruz ve yaşamaya devam ediyoruz. Bu tür durumlarda aileler çocuklarını denetlemekten bir aciz olduğu için bir tomar 'APTAL NESİL' yetişiyor ne yazık ki. Bu çocuklar mı okuyup, adam olup ülkeye faydaları olacak?

"Çocuktur onlar da yanlışının farkına varır zamanla" diyecekler olacaktır illaki. Onlara da bir çift cevabım var! Ey güzel kardeşim sen hiç o zamanlardan geçmedin mi? Sen de mi o zamanlarda bu tür davranışlar sergiliyordun? Ne yazık ki Türkiye'de nüfusun büyük bir çoğunluğu kafasındaki yaradanın verdiği beyni kullanmıyor. Zombi gibi anı kurtarmaya çalışıyor. Kimisi birilerine yaranmaya çalışıyor, kimisi daha çok para kazanmanın derdine düşüyor, kimisi de birilerini tırtıklamaya çalışıyor. Nasıl gelişecek bu ülke söyler misin? Nasıl biz kendimizi toplayacağız? Daha içimizdeki sözde okuyan çocukların hocalarına saygısı yokken, topluma HİÇ SAYGISI OLMAYACAK!

Bu satırları binlerce kelimeye döksem de içimdeki yine sönmeyecek biliyorum. O yüzden PC Hocası topluluğunu "ADAMLAR TOPLULUĞU" olarak oluşturduk ve çok şükür de iyi gidiyoruz. Bizim toplumumuzda, geleneklerimizde ve göreneklerimizde asla büyüğe karşı saygısızlık yapılmayacağı yazdığı gibi, oturmasını - kalkmasını ve akıllı hareket etmesini bilen bir kitle haline geldik. Sayımız şuan için 90 bin olabilir. Az bir rakam mı? bence hayır. Yarın 190 bin, sonra nice 590 binlere ulaşacağız.

Sözüm vicdanını yitirmiş kişilere! Sözüm ahlakını kaybetmiş insanlara! Sözüm büyüğüne karşı saygısı olmayanlara! Sözüm hak-hukuk nedir bilmeyenlere!

Lafı daha fazla uzatmadan o iğrenç videoyu sizlerle utanarak ve kızararak paylaşıyorum dostlar;

O REZİLLİK VİDEOSU!


Ne Oldu Peki Bu Videodan Sonra?

Şuanda çeşitli haber kaynaklarından edindiğim bilgilere göre Çorlu Kaymakamlığı tarafından soruşturma başlatılmış ve öğrenciler hakkında detaylı bir araştırma mevcutmuş. İnşallah gereği yapılır ve biraz da olsa içimize su serpilir. Biz de bu konunun yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz!

İlgili Etiketler