PC HocasıYazılımGitHub’a Video Ekleme Desteği Geldi!

GitHub’a Video Ekleme Desteği Geldi!

 

Şubat ayında GitHub, kullanıcıların yorumları ve ekip gönderilerini temel almak için video yükleme özelliğini duyurdu. Ücretli bir GitHub üyeliğinde bir kullanıcıya veya kuruluşa ait olan Repolar, boyutu açısından 100 MB sınırını aşmayan videoları yükleyebiliyorlardı.

Geçtiğimiz günlerde ise GitHub, video yükleme özelliğinin artık GitHub’daki ücretli/ücretsiz herkesin kullanımına açık olduğunu duyurdu. Kullanıcılar .mp4 ve .mov uzantılı video dosyalarını sorun, çekme istekleri, tartışmalar ve daha fazlasına yükleyebilirler. Video yükleme özelliği artık GitHub mobil uygulamalarında da mevcut durumda. Videoları hem iOS hem de Android için GitHub mobil uygulamalarından yükleyebilirsiniz.

Github’ın kullanıma sunduğu bu özellik, bir projenin tanıtımında ve/veya bir projenin nasıl kullanılacağı/nasıl yükleneceği/hangi ayarların uygulanacağı gibi durumlarda oldukça işlevsel olacaktır.

Github hakkında

GitHub Microsoft’un sahibi olduğu, sürüm kontrol sistemi olarak Git kullanan yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisidir. 8 Şubat 2008 yılında Tom Preston-Werner, Chris Wanstrath, P. J. Hyett, Scott Chacon tarafından kuruldu.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/githuba-video-ekleme-destegi-geldi-113069/ linkinden 12.06.2021 13:06:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video