Google 1998 Yılında Kurulduğu Garaj Ofisini Sanal Tur İle Ziyaret Edin

Google 4 eylül 1998 yılında kurulmasına rağmen şirket her 27 eylülde doodle aracılığı ile doğum gününü kutluyor. Google bugüne özel yeni bir video yayınladı. Larry Page ve Sergey Brin, 1998 yılında Susan Wojcicki'nin Menlo Park garajında Google'ı kurdu. O yıllarda kurulan garajın aynısı günümüzde özenle dekore edildi ve sanal olarak ziyarete açıldı. Google'ın kurulduğu garajı sanal ortamda ziyaret edip, evi gezebiliyorsunuz.

Sanal olarak gezeceğiniz Google'ın ilk ofisinde eski tüplü monitörlere rastlayabilirsiniz. Tabi ki bilgisayar ekranlarında Google'ın ilk kurulduğundaki tasarım dikkatinizi çekecek. Ayrıca Google'ın ilk ofisinde 90'lardan kalan teknolojik cihazları ile dekore edilmiş.

Sanal tur ile garajın içini bu linkten ziyaret edebilirsiniz.

Google'ın 20. Yılı İçin Yayınlanan Doodle

Teknik olarak, Google Doodle, Google şirketinden daha önce yaratıldı. Google'ın kuruluşundan birkaç gün önce, kurucular Burning Man festival logosunu eklediklerinden emin olmak için Google ana sayfasına ekledi. Bunun çok fazla ilgi görmesinin ardından Google Doodle 1998 yılından itibaren özel günlerde kullanılmaya başlandı.

İlgili Etiketler