Google, Belirli Kripto Para Reklamlarına İzin Verecek!

CNBC'nin açıkladığı rapora göre , Google bu tür reklamları daha önce yasakladıktan sonra, kripto para birimiyle ilgili çevrimiçi reklamcılığı kabul etmeye devam edecek . Yasağın kaldırılması, düzenlenmiş kripto değişimlerinin Google'ın önümüzdeki aydan başlayarak ABD ve Japonya platformunda reklam satın almasına olanak tanıyacak.

Yasak Mart ayında , yüksek profilli başlangıç ​​para teklifleri (ICOs) dalgası ve aşırı hile veya açık hileli girişimler ve yasal olanlar arasında ayrım yapmak zor kılan diğer kripto aktivitesiyle duyuruldu . Google, hala esnek şekilde düzenlenmiş yatırımcı çabaları olan ICO'lar için reklamları reddetmeyi planlamakta ve kripto cüzdanı ve ticari tavsiye için reklamlar CNBC'yi rapor .Kripto para patlaması hem heyecan hem de zenginlik yaratırken aynı zamanda yüksek profilli dolandırıcılık ve sahtecilik durumları da oluştu.

Google'ın yasağını şu anda neden kaldırdığı henüz belirtilmedi, ancak şirketin, kriptoların dijital para birimi değerlerini aştığını ve bununla ilişkili olumsuz yan etkilerin tümünün boşa çıktığını düşündüğü anlaşılıyor. Ocak ayında ilk büyük ölçekli kripto reklam yasağını yürürlüğe koyan Facebook, Haziran ayında kriptoyla ilgili bazı reklamların yasaklanmasını kaldırdı . Benzer şekilde, Facebook hâlâ ICO'ları yasaklıyor ve şirketlerin reklam yayınlamak için resmi başvuru yapmasını istiyor.
1*ICO(Initial Coin Offerings), geleneksel mali sistemden farklı olarak ortaya çıkmış alternatif bir kitle fonu.

İlgili Etiketler