PC HocasıAndroidGoogle Asistan’a Anlık ‘Çeviri Modu’ Geldi!

Google Asistan’a Anlık ‘Çeviri Modu’ Geldi!

 

Uzun zamandır devam eden modern teknoloji vaatlerinden biri ise konuşmaları gerçek zamanlı olarak tercüme edebilmek. Google, bunu Tercüman modu adı verilen bir özellik ile gerçeğe dönüştürüyor. Daha önce Google Home ve Home cihazlarında mevcut olan destek şimdi Google Asistan’ı çalıştıran herhangi bir Android veya iOS telefonunda çalışabilecek durumda.

“Hey Google, İspanyolca konuşmama yardım et” veya “İspanyolca tercümanım ol” deyin. Google, hem ekranda gösterilen hem de sesli okuyan hızlı çevirilerde size yardımcı olacaktır. Google, konuşma boyunca daha hızlı ilerlemenize yardımcı olmak için çevirinin altında birkaç Akıllı Yanıt da sağlayacaktır. Sakin bir ortamdaysanız klavyeyi de kullanabilirsiniz.

Bahsi geçen muhteşem özellik bugünden itibaren kullanılabilir durumda. Pixel 4 model cihazda aksamadan çalışan bu muhteşem özellik 44 farklı dilde anlık bir biçimde çeviri sağlayabiliyor. Özelliği sadece Android cihazlarda değil, hem iOS hem de Android cihazlarda özgürce kullanabilirsiniz.

iOS/iPadOS için Google Asistan indir!

Google Asistan’a sahip olan tüm cihazlarda uygulama yerleşik olarak gelmektedir böylelikle herhangi bir üçüncü parti yüklemeniz gerekmez fakat iOS veya iPadOS yüklü bir cihaza sahipseniz ayrı bir uygulama kurmanız gerekiyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video