PC HocasıArama MotorlarıGoogle Caffeine Nedir?

Google Caffeine Nedir?

 

Bu konumda Google Caffeine nedir,  önemli bir uygulama mı,  bundan bahsedeceğim. 

Google Caffeine nedir? 

Güncel konular ile daha üst plana çıkarılarak,  eski yazılara ufak güncellemeler ile Google gözünde etkili olunmaya çalışılan bir sistemdir. Bu uygulama ile siteler çok daha hızlı indexlenebilecektir. Diyelim ki bir ayakkabı siteniz var, ayakkabı üretip satıyorsunuz, bu ürettiğiniz ürünlerinde sosyal medyada paylaştığınız buradan gelen ziyaretçiler Caffeine uygulaması ile arama sonuçlarına doğrudan etki edecek ve “ayakkabı” anahtar kelimesi üzerinden arama sonuçlarında ön planda olacaksınız. Google Caffeine de uyulması gereken konu, sitenizin hızlı olmasıdır. Sitelerin hızlı açılması, Google sıralamanızı direkt olarak etkileyecektir. 

Peki önemli bir uygulama mı? 

Elbette önemli bir uygulama ki, SEO açısından çok önemli bir konudur. Başarılı ve bütün yapılması gereken adımları düzgün yaparsanız kalıcı bir etki bırakacak şekilde sitenize büyük katkı sağlar.  

Uyulması gereken kurallar nelerdir?

Güncel içerik girmeniz ve 300 kelime uzunluğunda içerikler yazmanız ve paylaşmanız gerekiyor. 

Sitenizde paylaştığınız içerikleri, sık olarak Sosyal Medya hesaplarınızdan paylaşmanız gerekmektedir. 

Sitenize gelen ziyaret sayısı artıkça, Backlink sayısını da  yükseltmelisiniz.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video