PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerGoogle Glass’dan Sonra Android İşletim Sistemli MAD Glass Hazır!

Google Glass’dan Sonra Android İşletim Sistemli MAD Glass Hazır!

 

Google Glass’dan sonra şimdi de Android işletim sistemine sahip MAD Glass, Kickstarter’da topladığı bağışlarda hedefine ulaştı ve satışa çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Android İşletim sistemli akıllı gözlüğün detayları haberimizde.

mad-glass
MAD GLASS NEDİR ?

Akıllı gözlük olarak tabir edebileceğimiz bu cihazı Google Glass’dan ayıran en büyük özelliği Android işletim sistemine sahip olması. Google’ın akıllı gözlüğü uzun zamandır piyasada görünmezken, bu alanda faaliyet göstermek isteyen kişi ve firmalara gün doğdu diyebiliriz. Kickstarter üzerinde başlatılan kampanyada MAD Glass dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve şimdiden ulaşmak istediği hedefi tamamladı.

Google Glass kadar zarif görünmese de kullanım açısından sorun oluşturmayan MAD Glass, yapı anlamında Android işletim sistemi ile yazılmış durumda. Teknik özellikleri arasında gerçek zamanlı olarak çeviri yapabilme, arama ve mesaj gönderebilme özellikleri bulunan akıllı gözlüğün ayrıca video ve fotoğrafları görüp oynatabildiği görülüyor. Ayrıca gözlüğü gözünüze taktığınızda ön yüklü olarak gelen oyunları da oynayabiliyorsunuz.

GPRS desteği ile de ekrana bakmadan harita kontrolünü sağlayabileceğiniz MAD Glass size yol tarifi de yapabiliyor. Toplamda 3 farklı renk seçeneği bulunan akıllı gözlük Kickstarter üzerinde hedefini çoktan yakalamış durumda. Eğer siz de bu gözlüğe sahip olmak istiyorsanız Kickstarter üzerinden projeye minimum 839 dolar ücreti bağışında bulunmanız gerekiyor. Ardından üretici kişi tarafından adresinize 25 gün içerisinde kargolanıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-glassdan-sonra-android-isletim-sistemli-mad-glass-hazir-3515/ linkinden 16.10.2021 09:10:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad