PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerSanal Gerçeklik Cihazı Oculus Rift PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Sanal Gerçeklik Cihazı Oculus Rift PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı

 

Oculus Rift olarak tanıdığımız sanal gerçeklik cihazının bilgisayar için sistem gereksinimleri yayınlandı. Oculus Rift’in teknik özellikler ve sistem gereksinimleri haberimizde.

İYİ BİR SİSTEMİNİZİN OLMASI ŞART!

Oculus Rift’i satın aldığınızda kullanabilmek için öncelik olarak sağlam bir bilgisayar sisteminizin olması gerekiyor. Her bilgisayar sisteminde çalışmayan Oculus Rift için sistem gereksinimlerine bakmadan kesinlikle temin etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Oculus Rift yapımcıları hepimizin bildiği gibi Nvidia anlaşması ile birlikte tasarımı yaparak kullanıcılara duyurmuşlardı. Nvidia tarafından özel duyuru ile yayınlanan ve Oculus Rift için özel bir logo hazırlayan şirket, cihazı çalıştırabilecek olan tüm ekran kartları ve hazırlanmış kasalara bu etiketleri yapıştıracak.

Sanal gerçeklik cihazına ne kadar hazır olduğumuz konusunda soru işaretleri devam ederken, yaklaşık olarak 2018 yılına kadar insanların kafasındaki soru işaretleri kesin olarak çözülemeyeceğini düşünüyorum. Şuan alacak olduğunuz bir Oculus Rift‘in size ne katabileceğini iyi analiz etmekte fayda var.

oculus-rift
OCULUS RIFT SİSTEM GEREKSİNİMLERİ VE FİYATI

Şirket ilk olarak ön siparişe açtığında 600 dolardan satılacak olan Oculus Rift’i çalıştırabilmek için de iyi bir sisteminizin olması gerekiyor. Dilerseniz yayınlanan minimum sistem gereksinimlerine birlikte göz atalım.

İşlemci: Intel i5-4590 veya aynı değerde AMD işlemci

RAM: 8 GB

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64 bit ve üstü

Ekran Kartı: Masa üstü bilgisayarlarda Nvidia GTX 970 veya AMD R9 290, Dizüstü bilgisayarlar için GTX 980 veya eşdeğer ekran kartı

Girişler: HDMI 1.3 portu, 3x USB 3.0 portu

Oculus Rift için yayınlanan sistem gereksinimleri sizi yanıltmasın. Yukarıdaki özellikler minimum olduğu için, bu özellikler ve altındaki bilgisayarlar Oculus Rift‘i çalıştırmayacaktır.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sanal-gerceklik-cihazi-oculus-rift-pc-sistem-gereksinimleri-aciklandi-3354/ linkinden 28.07.2021 23:07:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video