PC HocasıArama MotorlarıGoogle Hesapları İçin Artık Şifre Gerekmeyecek

Google Hesapları İçin Artık Şifre Gerekmeyecek

 

Tek hesapta tüm Google” sloganı ile bildiğimiz Google hizmetlerinde artık şifre girmeye gerek kalmadan, şifre uygulamasını tamamen ortadan kaldırma kararı aldı.

Sayısı milyarları bulan Google hesapları, kimin zaten tek hesap, kimi zaman da bir çok hesap üzerinden etkileşim sağlayarak kullanıcılara hizmet veriyor. Bazı kullanıcılar birden fazla Gmail veya Google hesabı açarak yönetimi sağlarken, hepsine ayrı bir şifre girmek tamamen işkence haline gelebiliyor. Google’da yeni yılda tüm Google hesapları için geçerli olacak şifreleri ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Google-Authenticator

GOOGLE HESAPLARINA NASIL BAĞLANACAĞIZ ?

Test çalışmalarının yapılmaya devam ettiği ve minimum açık ile kullanıcıların hesaplarına erişebilmeleri için devam eden Ar-Ge çalışmaları son bulmak üzere. Artık akıllı telefonu olan tüm kullanıcılar şifresiz giriş için masaüstü bilgisayarını cep telefonu ile eşleştirmeleri yetecek. Bu eşleştirme sağlandığında Google hesabınıza girmek istediğiniz zaman, şifre girmeye gerek kalmadan cep telefonunuza gelecek onay kodunu kullanmanız yeterli olacak.

Google Authenticator adı verilen uygulama sayesinde cep telefonunuz artık güvenli bir cihaz haline de gelmiş olacak. Uygulamayı cep telefonunuza kurup bilgisayarınızı eşleştirdikten sonra hesabınıza şifresiz olarak giriş yapabileceksiniz. Google’ın Authenticator servisi aslına bakarsanız yeni değil. Ancak şifre giriş işlemini kaldıracağı için, bu uygulama daha ön plana çıkacak diyebiliriz.

Şifresiz Google hesabına giriş işlemlerinin test aşamaları bitmek üzere. Bu aşamadan sonra 15 Ocak 2016 tarihinde uygulamanın tüm kullanıcılar için aktif edilmesi bekleniyor. Google’ın sunmuş olduğu bu hizmeti iOS ve Android cihazlarınıza aşağıdaki bağlantıya tıklayarak şimdiden indirip, eşleştirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-hesaplari-icin-artik-sifre-gerekmeyecek-2820/ linkinden 16.10.2021 03:10:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad