reklam
Ana SayfaCep TelefonuGoogle Pixel 5 Sızdırıldı!

Google Pixel 5 Sızdırıldı!

Bir CAD dosyasında, internet devi Google‘ın yeni akıllı telefonu ve Pixel ailesinin yeni serisi Google Pixel 5, tasarımları ile birlikte sızdırıldı. Pigtou isimli bir basın platformu cihazın beklenen tasarım detaylarını paylaşabilmek için izin alabildi.

Görüntülere baktığımız zaman, merakla beklemekte olduğumuz Google Pixel 5, ekstradan 1.5mm kamera çıkıntısı ile birlikte 8mm kalınlıkta, 144.6mm uzunluğunda ve 70.4mm genişliğinde karşımıza çıkacak. Bu ebatlara baktığımız zaman telefonun iPhone 11 ve iPhone XS ile aynı boyutta olduğunu söylememiz mümkün.

Tasarım açısından bir önceki nesil Google Pixel 4’e çok fazla benzediğini görüyoruz. Görüntülere baktığımızda ise ekran 5.78 inç gibi görünüyor. İddialara göre Google, cihaza ekran altı parmak okuma sensörü eklemiş gibi söylentiler mevcut lakin cihazın özellikleri ele alındığında bu kadar üst düzey donanımlarla donatılması pek mümkün değil gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Fold 5 Dakika da Tükendi!

Google Pixel 5, Qualcomm Snapdragon 765 işlemcisinden güç alacak, cihazın teknik tarafındaki bilgilerimiz bunlarla sınırlı olsa da cihazın USB Type C bağlantı noktasına sahip olacak ve arka tarafta ise kare bir biçimde kamera modülü yer alacak.

Cihazın kenarlarının alüminyum malzemeden ve arka tarafının ise tıpkı Pixel 4 gibi camdan olması bekleniliyor ve bariz bir biçimde tasarımda kulaklık girişi görmediğimizden cihazda 3.5mm kulaklık desteği olmayacak.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz