PC HocasıArama MotorlarıGoogle Translate Artık Kürtçe Dilde Çeviriye Başladı

Google Translate Artık Kürtçe Dilde Çeviriye Başladı

 

İlk olarak Change.org’da başlatılan kampanyada “Google Translate artık Kürtçe çeviri de yapsın” mesajı verilmiş ve kısa süre içerisinde 25 bin kişi kampanyaya imzasını atmıştı. Google bu kampanyaya duyarsız kalmadı ve Google Translate dil seçeneklerine Kürtçe‘yi de ekledi.

KÜRTÇE İLE BİRLİKTE 12 DİL DAHA EKLENDİ

Arama motoru Google yaptığı dil güncellemesi ile Google Translate‘a 12 dil daha ekledi. Toplamda 103 dilde çeviri yapabilen ancak bazı durumlarda çeviremediği gibi saçmalamasyonlara sahne olan uygulama artık Kürtçe olarak da çeviri yapabilecek.

İlk olarak burada Change.org üzerinde başlatılan kampanya 25 bin imza toplamış ve güncelleme talep edilmişti. O güncelleme Google tarafından onaylandı ve Google Translate dil desteği arasına Kürtçe’yi de ekledi.

google-translate-kurtce
Son yapılan güncelleme ile birlikte Kürtçe, Kırgızca, Hawaice, Samoaca, İskoç Gaelce, Shonaca, Korsikaca, Amharca, Sintçe, Peşturca (Afgan), Frizyece ve Xhosa (Zuluca) dillerini çeviri bölümüne ekledi. Yeni eklenen dillere baktığımızda ismini daha önceden hiç duymadığımız pek çok dil bulunuyor.

Şuanda hali hazırda Google Translate Kürtçe çevirileri aktif olarak kullanılabiliyor. Böylece Google Çeviri uygulamasına 103 dil ekledi ve aktif olarak kullanıma sundu.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-translate-artik-kurtce-dilde-ceviriye-basladi-4327/ linkinden 16.10.2021 05:10:22 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad