PC HocasıSosyal MedyaHindistan’dan “Gizlilik Odaklı” Sosyal Medya Platformu!

Hindistan’dan “Gizlilik Odaklı” Sosyal Medya Platformu!

 

Aatmanirbhar Bharat isimli bir geliştirici, Hindistan’ın ilk “gizlilik odaklı” sosyal medyası olabilmek için; Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın tüm işlevselliğini tek bir uygulamada toplayarak Elyments isimli bir sosyal ağ başlattı.

Elements isimli sosyal ağ platformu bin kişiyi aşkın BT uzmanı tarafından bir araya gelinerek kodlandı ve dün ise Hindistan Başkan Yardımcısı Venkaiah Naidu tarafından tanıtımı gerçekleştirildi.

Başkan Yardımcısı. Venkaiah Naidu; uygulamayı tanıtırken gerçekleştirdiği konuşma sırasında şu sözlere değinerek Hindistan’ın bir yazılım ülkesi olduğuna değindi:

“Hindistan bir BT güç merkezidir ve bu alanda dünyanın en iyi isimlerinden bazılarına sahibiz. Yetenekli profesyonellerin böylesine büyük bir havuzuyla, gelecekte ortaya çıkacak çok daha fazla yenilik olması gerektiğini hissediyorum, ”

Elements tam anlamı ile ihtiyacınız olabilecek her özelliği tek bir uygulamada barındıran bir platform. Facebook’u andıran akışı ile ister uzun uzun yazılar yazabilir, resim ya da video paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Görenleri Göstermiyor - Sorun Ne?

Chat kısmı ile arkadaşlarınızla görüntülü/sesli ya da yazışmalı bir biçimde sohbet edebilirsiniz. Ayrıca Instagram gibi sahip olduğu Keşfet bölümü ile bir çok yeni paylaşıma göz atabilirsiniz.

Elyments ayrıca, zamansız anlar oluşturmanıza ve yayınlamanıza ve çevrenizle paylaşmanıza olanak tanıyan uygulama içi kamera özelliğini de destekler. Uygulama ayrıca dahili filtreler ve AR (Artırılmış Gerçeklik) karakterleri için desteğe sahiptir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz