Honda S2000 Turbo İle Geri Geliyor

  Google News

Yollarda gördüğümüzde “kesin şimdi bir şekil atacak” dediğimiz performans aracı Honda S2000, yenilenerek tekrar yollara çıkmaya hazırlanıyor. Mundocoches tarafından yayınlanan haberde yeni Honda S2000‘de Turbo VTEC motor yer alacak.

honda-s2000-2

VTEC MOTORLAR HONDA S2000’DE

Efsane Otomobil Honda 2000‘in yeni serisinde 1.5 ve 2.0 Turbo VTEC motorlar yer alacak. Ayrıca motor seçenekleri arasında arkadan itişli 2.nesil S2000 ilk kez üretime dahil edilmiş olacak. Honda’nın neden S2000 serisi hakkında tekrar bir revize kararı aldığı konusunda da bir geri bildirim yapılmadı.

Japon üreticiler hakkında yapılan haberlere göre S2000‘in baştan sona tüm tasarımının yenilenmesi söz konusu. Hatta aracın geçmişine sadık kalarak geliştirileceği, tasarımından çok fazla bir oynama yapılmayacağı belirtildi. Honda Ar-Ge çalışanları araç hakkında da bazı ipuçlarını paylaştı.

honda-s2000-3


HONDA S2000 TURBO TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yeni araçta önden motorlu toplamda 6 adet ileri şanzımana sahip arka itişli roadster yer alıyor. Performans aracı olan Honda S2000‘in Turbo motorlardan maksimum verim alabilmek için Japon mühendislerin sonradan ekleyeceği ek özelliklerin bulunduğu da belirtiliyor.

Şimdilik yayınlanan teknik özellikler ise aşağıdaki gibidir:

* 6 İleri kısa şanzıman

* Arkadan itişli roadster

* 1.5 Litre hacim

* 180 HP VTEC Turbo motor

Aracın şimdilik yayınlanan teknik özellikleri bu kadar. Honda S2000‘e hayranlık duyduğumuz gibi, bu haberi paylaşırken de bir o kadar heyecanlandık açıkçası. Ancak ülkemizdeki araç – performans ilişkisi son zamanlarda çok değiştiği için yeni aracın Türkiye’ye bu denli fabrika çıkışlı olarak gelebilmesi için epey bir yol alınacak gibi.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video