PC HocasıAndroidHTC One Serisinde Android 6.0 Marshmallow Alacaklar Listesi

HTC One Serisinde Android 6.0 Marshmallow Alacaklar Listesi

 

Tüm HTC One serileri için “Android 6.0 güncellemesi yayınlanacak mı ?” soruları havada uçuşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde HTC One M8 için Android 6.0 güncellemesi onaylanmış ve ekran görüntüleri yayınlanmıştı. Bugün de tüm HTC One serilerinden hangilerinin Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacağını tek tek listeliyoruz.

ÖNCELİK HTC ONE M8 ve M9’DA

Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacak ilk seri başı HTC One M9 diyebiliriz. Tayvanlı üretici HTC, One M9 güncellemesi için 28 Ekim tarihinde sertifikasını alarak onaylatmış. Biliyorsunuz, firmalar ilk olarak Android güncellemesi yayınlamak için mutlaka sertifikasyon onayı alması gerekiyor. HTC’de bu sertifikayı aldıktan sonra bazı şeyleri gizli tutamamış 🙂

İnternette yayınlanan bu sertifika sadece One M9 için geçerli değil tabii ki. Diğer bir akıllı telefon serisinden olan HTC One M8’da ilk Android Marshmallow 6.0 güncellemesini alacak modellerden birisi oldu.

BAŞKA HANGİ HTC CİHAZLARI GÜNCELLEME ALACAK ?

Aslına bakarsanız HTC’nin One serisi ve diğerleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak cihazlar çoktan belirlendi. İnternete sızdırılmadığı için sonradan ortaya çıkan görüntüler ve bilgiler de doğrulanmış durumda. Tester amaçlı HTC’nin yazılım ekibi lideri olan LlabTooFer, HTC One M8’e Android 6.0 yükleyerek Twittter hesabı üzerinden görüntülerini paylaştı.

Ayrıca cihazın Bluetooth SIG kayıtlarında da Android 6.0 güncellemesi onaylanmış durumda olarak görünüyor. Bu demek oluyor ki HTC One M8 ve M9 bu yıl bitmeden yeni güncellemesine kavuşmuş olacak.

 

htc-one-android-marshamallow-6

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/htc-one-serisinde-android-6-0-marshmallow-alacaklar-listesi-2295/ linkinden 16.10.2021 05:10:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad