PC HocasıCep TelefonuOppo R7S İncelemesi

Oppo R7S İncelemesi

 

Oppo, sektöre biraz yabancı kalsa da son zamanlarda çıkartmış olduğu akıllı telefonlar ile insanların kafasında yer edinmeye başladı. Bugün Oppo R7S incelemesini gerçekleştirirken diğer versiyonlara nazaran 5.5 inç ekranı ve metal tasarımı dikkatimizi çekti. Şimdilik Türkiye pazarı konusunda kesin bir bilgi paylaşamıyoruz ancak 2016’nın ilk çeyreği için kesin gözü ile bakılıyor.

GİRİŞ

5.5 inç Full HD ekrana sahip olan Oppo R7S, teknik özellikleri bakımından gayet iyi. Ayrıca AMOLED ekran kullanılmış olması +1 puan olarak hanesine yazılıyor. En iyi işlemcilerden birisi olan Snapdragon 615‘de bu telefona entegre edilmiş. 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile beklentilerin üzerinde performans verecek olan telefonun, depolama alanı SD kart desteği ile 128 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Android 5.1 ile piyasaya çıkan Oppo R7S, ColorOS 2.1 arayüzünü kullanıyor. Tatminkar olmadığımız tarafları ise 13 MP arka kamerası ve bataryası diyebiliriz. Normalde bu teknik özelliklere sahip bir akıllı telefonun arka kamerası da standart 5 MP olması gerekirken, R7S’de 8 MP ön kamera kullanılmış. 3070 mAh bataryaya sahip olan akıllı telefonda iddalı bit tutum sergiledi demek yanlış olur. 4 GB RAM’a sahip bir akıllı telefonda minimum 4000 mAh batarya olması gerekir.

Batarya konusuna değinmişken, şarjınız eğer % 0’a yaklaştıysa, şarja taktığınızda sadece 35 dakikada % 95’e kadar şarj edebiliyorsunuz. Hızlı şarj özelliği sayesinde saatlerce beklemeden hızlı dolum özelliğini de kullanabilirsiniz.

oppo-r7s-incelemesi

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/oppo-r7s-incelemesi-2244/ linkinden 29.10.2021 00:10:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

  • Oppo’nun isminden midir nedir bilmiyorum ama bir türlü ısınamadığım telefon markalarından birisi kendisi. Belki kullansam elime alsam biraz beni tatmin eder ama dışarıda veya başka bir yerde duyunca ilgimi çekmiyor hiç nedense 🙁

    • Kardeş ona bakarsan adamlar el ci LG diye telefon markası yapmışlar Oppo insanın kulağına hoppa gibi geliyor biraz evet ama sonuçta ortaya çıkan telefona bakmak lazım: )

      • Doğru diyorsun kardeş ama ne bileyim ben isinamadigim için böyle bir yorum yaptım sony telefonlarını da sevmem mesela sıcak ve samimi gelmiyor nedense

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad