PC HocasıCep TelefonuiPhone 6S AnTuTu Benchmark Testi Yayınlandı

iPhone 6S AnTuTu Benchmark Testi Yayınlandı

 

Mobil cihazlar arasındaki popüler ve en gözde telefonlardan olan iPhone 6S dün AnTuTu‘nun en güncel versiyonu 6 ile test edildi. Gerçekleştirilen Benchmark testinde ortaya çıkan sonuç tatminkar düzeyde diyebiliriz.

Bir akıllı cihazın performans testini en iyi şekilde sonuçlandıran AnTuTu Benchmark uygulaması, telefonunuza veya cihazınıza yüklendikten sonra tüm donanım ve yazılım içeriklerini test ederek puanlama yapıyor. Piyasada bulunan diğer popüler cihazlarla da karşılaştırma yaparak nasıl bir telefon kullandığınızı görebiliyorsunuz. AnTuTu‘nun iOS uygulaması da güncellendikten sonra iPhone 6S’de teste girdi.

Yapılan test sonuçlarına göre AnTuTu test sonucunun ilk basamağında 177266 puan ile iPad Pro zirvede bulunuyor. Ardından iPhone 6S 125601 puan alarak ikinci basamağa yükselmiş durumda. Uzun zamandır yapılan diğer testlerde yüksek puanlar alarak gündemde olan iPhone 6S’in AnTuTu güncel versiyonu da merak ediliyordu. Ancak yine farklı bir sonuç çıkmadığı için performans açısından en iyi ikinci telefon oldu.

iphone-6s-antutu

Diğer sıralamalar ise şu şekilde:

1. iPad Pro 177266 Puan

2. iPhone 6S 123601 Puan

3. iPhone 6S Plus 123567 Puan

4. iPad AİR 2 – 98101 Puan

5. iPhone 6 PLUS – 80554 Puan

Yukarıda yapılan Apple cihaz testleri diğer testler ile az da olsa puan farkı olarak yansıyor. Ancak UX I/O performansları açısından en iyi cihazlar aynı sıralamada kalacaktır. Ayrıca iPhone 6S UX Strategy Games ile yapılan testte 15485 puan aldı ve ne kadar iyi GPU ve CPU gücü olduğunu gösterdi.

iphone-6s

ANTUTU BENCHMARK NEDİR ?

En genel açıklaması ile Android cihazınızın performansını, CPU ve GPU değerlerini ölçerek piyasada bulunan diğer cihazlar ile karşılaştıran test uygulamasıdır. Bu testler sayesinde verilen ücretlerin telefona ne kadar değip değmeyeceğini kolaylıkla anlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Siz de Apple marka cihazlarınızın AnTuTu Benchmark test sonuçlarını görmek ve ölçmek istiyorsanız aşağıdaki uygulama indirme bölümümüzden telefonunuza indirip, kurabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-6s-antutu-benchmark-testi-yayinlandi-2225/ linkinden 28.07.2021 17:07:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video