PC HocasıHaberlerİnsan Taşıyan Drone EHang 184

İnsan Taşıyan Drone EHang 184

 

Geleceğe dönüş filmindeki teorilerin ortaya çıkması ile birlikte uçan arabalar olarak nitelendirilen insan taşıyan Drone‘u Çin’li firma EHang tarafından EHang 184 adını taşıyan araç ile üretildi. Hava taşıtlarında devrimi başlatacak bu uygulamanın detayları ve videosu haberimizde.

ehang-184
BİR DRONE’UN DEV VERSİYONU

Normal bir Drone ile karşılaştırdığımız yanında dev kalabilecek boyda olan EHang 184, 100 kilogram ağırlığındaki bir insanı kısa mesafelerde taşıyarak uçuşunu tamamlıyor. Kişi araca bindikten sonra kokpitte yer alan tabletten gideceği yerin adresini girerek başka hiç bir şey yapmasına gerek kalmadan etrafı izleyerek uçuşa geçebiliyor.

Otomatik pilotun işaretlenen yere otomatik uçması insana biraz güvensizlik verirken, EHang 184 havalandıktan sonra istenilen bir yere iniş de gerçekleştiriyor. Toplamda 6 pervaneden oluşan bu hava taşıtının toplam ağırlığı 200 kilo civarında. Havada kalış süresi 25 dakika olan araç 4 saatte şarj olurken, saatte 100 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Yayınlanan videoyu aşağıda izlediğinizde bazı taşların yerine daha kolay oturacağına eminiz.

KISA MESAFELİ YOLCULUKLARDA KULLANILACAK

Çin’li firma EHang tarafından üretilen insan taşıyan Drone olarak bilinen bu cihaz şimdilik geliştirme aşamasında olduğu için yüzlerce teste tabii tutuluyor. Havada kalış süresi az olduğu için kısa mesafeli yolculuklarda kullanılacak olan EHang 184 havadayken arıza veya tablet bağlantısı koptuğunda ne olacağı konusunda bir bilgilendirme yapılmadı.

Ancak acil durumlarda EHang firması 7/24 kontrol sağladığı için acil durumlarda kontrolü sağlayarak güvenli bir yere iniş için takipte olduklarını belirttiler. Ancak bu durumun yine de kullanıcıların kafalarında soru işareti olarak kalmaya devam ettiğini söylememde fayda var.

Test aşamalarının yakında biteceğini belirten Çin’li firma Drone’un şimdiye kadar 102 uçuş yaptığını ve hepsinden de başarılı sonuç aldığını belirtti. EHang 184 insansız hava aracının satış tarihi ve fiyatı konusunda ise şuan için bir bilgilendirme bulunmuyor.

EHang 184 için hazırlamış olduğumuz galeriye de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/insan-tasiyan-drone-ehang-184-3405/ linkinden 28.10.2021 20:10:44 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad