PC HocasıHaberlerGold Bilgisayar Grubu İflasın Eşiğinde Mi ?

Gold Bilgisayar Grubu İflasın Eşiğinde Mi ?

 

Bünyesinde toplamda 4 farklı büyük şirketi barındıran Gold Teknoloji Marketleri geçtiğimiz günlerde iflas erteleme talebinde bulundu. Toplamda 1200’e yakın çalışan bulunan firma için tedbir kararı verilerek kayyum kontrolünde gerçekleştirileceği kararı verildi.

gold-bilgisayar
İFLASIN EŞİĞİNE GELDİ

Gold Teknoloji Marketleri‘nin yüklü miktarda alması gereken ödemelerini temin edemedikleri gerekçesi ile çalışamaz duruma geldiği belirtiliyor. Mahkemeden iflas kararı erteleme için başvuru talebinde bulunan Gold, bu süreçte alması gereken ödemelerini temin etmesi gerekiyor. Aksi taktirde iflas erteleme kararı kaldırılarak icraya kadar gidebilecek firma kapatma yaptırımları uygulanabiliyor.

2012 ve 2014 yılları arasında 4.8 milyar ciro elde edildiği belirtilen Gold Grubu‘nun dört ayrı şirketi artık kayyum kontrolünde faaliyetlerine devam edecek. Ancak ne kadar bu şekilde devam edeceği bilinmiyor.

EKŞİ SÖZLÜKTE MAHKEME BELGELERİ YAYINLANDI

Gold Teknoloji Marketleri‘nin karar tebliği için mahkeme sonuçları Ekşi Sözlük’te paylaşıldı. İlgili mahkeme karar sonuçlarını aşağıdaki ekran görüntülerinden görebilirsiniz.

gold-bilgisayar-mahkeme-karari.jpg

Mali olarak sıkıntıya giren Gold Teknoloji Grubu iflas erteleme kararından sonra başvuru 4 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

İstanbul Anadolu 4.Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuruda bilgilendirmeler yapılırken, şirketler arasında Gold Teknoloji Marketi, Metro Elektronik Dış. Tic. A.Ş, GSA Saat ve Aksesuar Tic. Ltd. Şti, Trend Mağazacılık ( Hizlial.com) yer alıyordu. Yapılan başvurularda şirketlerin yüklü miktarda borcunun bulunduğu ve iflas erteleme kararının uygulanması durumunda faaliyetlerin devam edeceği belirtildi.

TOPLAM BORÇ 390 MİLYON TL

Gold Teknoloji Marketleri için yaşanan sıkıntıların tetiklediği bir çok neden bulunurken, 59 Gold mağazasından 22’si kapatıldı. Şirketin yıllardır faaliyette olan Kadıköy’deki Yazıcıoğlu Pazajı‘nın karşısında bulunan Gold Teknoloji Mağazası‘da satışa çıkartıldı.

Aynı şekilde Sanal Pazar’ın da iflasın eşiğinde olduğu ancak iflas erteleme kararının bu firma için uygulanmadığı belirtiliyor.

Yaşanan sıkıntılardan sonra 9.3 milyon dolar zarar eden Hızlı Al‘ın satışı için de firmalar ile görüşüldüğü belirtilirken, dosyada bilgisine de yer verildi. Genel olarak ilgili dört şirketin toplam borcu 390 milyon TL olarak kaydedildi. Açıkçası Gold gibi büyük bir markanın bu denli sıkıntıya girmesi bizleri de üzdü. Umarız kısa süre içerisinde toplayarak eski günlerine geri dönerler.

NOT: İsmail ile birlikte Pendik’te bulunan Neomarin Alışveriş Merkezi’ndeki Gold‘a uğradık. Uğramamız ile çıkmamız bir olmuştu. Mağazanın içi bomboş ve hiç ürün çeşidi kalmamıştı. İsmail’de bana dönerek “batacak herhalde bunlar” demesi ve dün bu haberin yayılması beni bir hayli şaşırttı desem yeridir.

 

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/gold-bilgisayar-iflasin-esiginde-mi-3318/ linkinden 16.10.2021 06:10:39 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

15 Yorum

 • Suan çok şaşırdım goldun batmasına hemen kapatıp gitmezler ama internette yayıldı baya o yuzden kimse alışveriş yapmaz kolay kolay

  • en kazık firmalardan birisi Vatan Computer zaten. Gelmişin burada Vatandan şaşmayın. Vatan 500-600 tl olan ürünler, Teknosa vsvsvs gibi yerlerde 400-480 tl :/

   • Bence yanılıyorsunuz istanbul pendik pendorya şubesininde teknosa ile yan yanalar iki firmayada bakıyorum vatan daha ucuz gördüğüm ürünlerde.

 • Hak eden bulur hocam zaten kazık bir.firma müşteriler de anladı ne olduğunu

 • Gold bilgisayar kolay kolay batmaz da hızlı al filan satarlar onlar yatırım almıştı zaten işler iyi gitmiyorsa sıkıntı büyük gerçekten

 • Açıkçası üzüldüm, herkes burada fikir belirtmiş ama herkes gommüş ülkemiz açısından gold gibi devlerin batması iyi bir şey değil binlerce kişi de işsiz kalacak

 • gold batmaz 390 milyon borç bugun hızlı al sanal pazar satılsa bu borç ödenir bildiğim kadarıyla ordu da devlete yaptıkları işten 150 milyon civarında alacakları var

 • 1998 den beri gold ile çalışırım. Gülen cemaatinin adamıdır 2 kardeş sahipleri. Belliydi olacagı.

 • geçen gün yazıcıoğlunun yakınından geçtim hala sidi lazım mı abi sidi oyun program ne ararsan var diye seslenenler oradaydı. içimden bu insanlar batmıyor gold bilgisayar nasıl batıyor dedim.

 • Gold bilgisayar ve Sanal Pazar artık zor kurtulur iflastan geçmiş olsun iki dev de batıyor

 • Sanalpazar.com her şey normale dönüyor gibi duruyor. Satıcılara ödeme yapılmaya başlandı. Umarım herkes için olumlu bir süreç yaşanır. Düşük komisyon oranları verdiği için sattığımızdan para kazanabiliyorduk.

  • Merhaba,

   Açıkçası Sanal Pazar’da durum nedir bilemiyoruz ama ortalık biraz karışık gibi. Telefonla aramayı denediniz mi ?

 • Tüketiciden hakem heyetinden kazandığım parayı da bir türlü alamıyorum iflas erteleme yaptıkları için bilmiyorum akibetide ne oldu bilen varmi

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad