Tesla Bot

İnsansı Robot Tesla Bot Görücüye Çıkmaya Hazırlanıyor

  Google News

İnsansı robotların sayısı net olarak artmaya başladı. Dev teknoloji firmaları bir bir bu alanda projelerini duyuruyor. Tamam şu an maliyetler çok yüksek olduğu için bu robotların seri üretime girdiğini görmüyoruz ama yakın gelecekte bu da olabilir. İşte seri üretime en yakın olan insansı robotlardan biri de Tesla Bot.

Mayıs ayında düzenlenen Tesla etkinliğinde ortaya çıkarılan insansı robot, bir kez daha karşımıza çıkacak. Daha önce özelliklerini de sizlerle paylaştığımız robotun bu kez çalışan bir prototipler beraber gösterildiğini göreceğiz.

Tesla Bot Yeteneklerini Sergileyecek

Eylül ayında düzenlenecek olan AI Day Tesla etkinliğinde gösterileceği ortaya çıkan robotun, insansı hareketler konusunda da ne kadar başarılı olduğunu göreceğiz.

30 Eylül tarihinde düzenlenecek olan Tesla etkinliğinde sadece robot ile ilgili de yeni bilgiler ve detaylar verilmeyecek. Bunun yanında Tam otonom sürüş sistemleri, yapay zeka konusunda yapılan son geliştirmeler gibi konularda da yeni bilgileri açıklanması bekleniyor.

Tesla Bot

Tesla’nın özellikle insansı robotu için vereceği bilgileri yakından takip edeceğiz. Gerçekten çalışan prototip gösterilirse, robotun yapabileceklerini de daha yakından incelemiş olacağız. Kim bilir belki de bu tür robotların seri üretimleri konusunda da tarihler verilir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video