PC HocasıDonanımIntel Arc Ekran Kartı Serisinin Fiyatları Sızdı
Intel Arc Ekran Kartı Fiyatları

Intel Arc Ekran Kartı Serisinin Fiyatları Sızdı

   

Intel Arc Alchemist ekran kartı modelleri için somut gelişmeler yaşanmaya başladı. Birkaç gün önce Intel’in yetkili isimleri belli başlı bazı yayıncıların yayınlarına katılarak yeni ekran kartları konusunda bilgiler verdi.

En son A750 modeli için bazı oyun testlerinin yayınlandığından da söz etmiştik. Haliyle yeni Intel ekran kartlarına olan ilgi yoğun. Bir yanda bu şekilde resmi açıklamalar gelirken bir yandan da sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son sızıntı Intel Arc ekran kartı fiyatlarını ortaya çıkardı.

Intel Arc Ekran Kartı Fiyatları Nasıl?

Sızıntının doğru olduğunu kabul edersek, kartlar beklediğimizden ucuz olacak diyebiliriz.

Wccftech tarafından yapılan sızıntıya göre en pahalı modeller beklendiği gibi A770 ve A750 olacak. Bu ekran kartlarının fiyatları 300 dolar ile 399 dolar arasında değişecek.

A770 modelinde 16 GB ve 8 GB olmak üzere iki ayrı bellek seçeneği sunulurken, A750 modelinde ise sadece 8 GB bellek seçeneği olacak.

Sızıntıda yer alan bir diğer ekran kartı modeli ise A580. Biraz daha giriş seviyesine doğru olan bu modelin de yine 8 GB bellek ile beraber geleceği ve fiyatının da 200 dolar ile 299 dolar arasında olacağı belirtilmiş.

Intel Arc Ekran Kartı Fiyatları

Yakın zamanda Çin pazarında tanıtılan A380 modelinin fiyatı 100 dolar ile 149 dolar arasında, A310 modelinin fiyatı ise 99 doların altında olacak.

Bu fiyatlandırmaya bakacak olursak Intel Arc ekran kartları, AMD ve Nvidia ile rekabet edecek bir düzeyde olacak. Tabii ki sızıntı ne kadar doğru onu da düşünmek lazım.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/intel-arc-ekran-karti-serisinin-fiyatlari-sizdi-130112/ linkinden 12.08.2022 15:08:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video