Intel Core i9-13900K

Intel Core i9-13900K, PassMark Listesinde Zirveye Yerleşti

  Google News

Yeni nesil Intel işlemcilerle tanışmak için gün sayarken özellikle Intel Core i9-13900K modeline odaklanmış durumdayız. Performans konusunda zirveleri zorlamasını beklediğimiz işlemci için son olarak ise PassMark performans sonuçları ortaya çıktı.

Sonuçların doğru olduğunu kabul edecek olursak, Intel gerçekten performans konusunda iddialı bir adım atmış diyebiliriz. Sözü daha fazla uzatmadan test sonuçlarına ve işlemcinin listelerde aldığı sonuçlara geçeceğim.

Intel Core i9-13900K Listenin Yeni Zirvesi

PassMark zirvesine baktığımız zaman, tek çekirdek performansı kısmında işlemcinin zirveye yerleştiğini görüyoruz. 4.833 puanla listenin zirvesinde yer aldığını gördüğümüz işlemcinin hemen sonrasında ise Intel Core i9-12900KS modeli karşımıza çıkıyor.

Bu modelin aldığı puan ise 4.412 olarak belirlenmiş. Bu da demek oluyor ki yeni işlemci %9.5 oranında daha iyi performans sunacak.

Intel Core i9-13900K

Intel Core i9-13900K için paylaşılan tek veri de bu değil. Bunun dışında yeni serinin çok iş parçacığında aldığı skorlar da paylaşılmış. Buna göre yeni amiral gemisi işlemci 54.433 skoruna ulaşmayı başarmış durumda.

24 çekirdekli ve 32 iş parçacıklı olarak gelmesini beklediğimiz yeni işlemcinin saat hızlarında da 5.8 GHz seviyelerini gördüğünü anlıyoruz.

Intel Core i9-13900K

Tabii ki bu verileri böyle görüyoruz ama önce Intel’in tanıtımını da izlemek lazım. Henüz işlemci resmiyet kazanmadı. Sızıntıları doğrulayacak ya da yalanlayacak olan Intel olacak.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video