Intel, Mobil Cihazlar İçin Yeni 11. Nesil Çekirdeği Piyasaya Sürüyor

  Google News

Intel Core i9-11980HK önderliğinde 11. Nesil Intel Core H-serisi mobil işlemciler, bugün dünya çapında piyasaya sürüldü. Intel Core i9-11980HK, 5,0GHz varan hızlara ulaşarak oyunlara, içerik üreticilerine ve iş profesyonellerine yönelik dizüstü bilgisayarlarda en yüksek performansı sunuyor.

Intel kurumsal başkan yardımcısı ve Mobil Müşteri Platformları Grubu genel müdürü Chris Walker şunları söylüyor; “11. Nesil Intel Core H serisi işlemciler mobil oyunları, içerik üretmeyi ve ticari iş istasyonları sistemlerini yepyeni bir boyuta taşıyor. 20 PCIe 4.0 şeridine sahip H serisi işlemciler, çift basamaklı tek çekirdek ve çok çekirdekli performans iyileştirmeleri, üst düzey gameplay, doğrudan bağlı depolama ve oyun meraklıları için platform bant genişliği ile 11. Nesil mobil ailemizin heyecan verici bir uzantısıdır. 11. Nesil H serisi, kullanıcıların oyun oynamasına, yaratıcı olmasına ve ana kart biçim katsayısı fark etmeksizin lider performans ile bağlantı kurmasına olanak tanıyan, sektörde en yüksek performansa sahip mobil işlemcidir.”

Mobil Cihazlarda Masaüstü Kalibreli Oyun Performansı

Intel Core H serisi işlemcilerle Intel, dünyanın en iyi dizüstü oyun işlemcilerini dünyanın dört bir yanındaki gamerlara sunmak için gelişmiş işlemci tasarımından ve PC oyunlarındaki derin uzmanlığından yararlanıyor.

11. Nesil Intel Core H35 serisi tarafından oluşturulmuş performans ivmesini genişleterek 10 nanometre SuperFin işlem teknolojisine dayanan 11. Nesil Intel H serisi işlemciler, 5.0GHz’e kadar çıkan tek ve çift çekirdekli turbo performans ile sekiz adede kadar çekirdek ve 16 thread içeriyor. Ek olarak CPU, grafik kartına bağlı daha yüksek kare hızları deneyimlemesini ve büyük dokuları daha hızlı yüklemesini sağlıyor. Mobil işlemci, 10. Nesil H serisi işlemcilere kıyasla CPU’ya toplam PCIe bang genişliğinin 2,5 katını ve diğer endüstri işlemcilerine kıyasla toplam bant genişliğinin üç katını sunuyor.

Bu Son Teknoloji Platform

11. Nesil Intel Core H serisi mobil işlemciler, sınıfının en iyi bileşenleri ve bağlanabilirlik sayesinde içerik üreticilerinin ve iş profesyonellerinin görevlerini nerede olurlarsa olsun daha hızlı yürütmelerini sağlıyor. Bütün dizüstü bilgisayarlar için bir ilk olan 20 şeritli PCIe Gen 4 sunan işlemci, 4K HDR/Dolby Vision video akışı, hızlı depolama ile zengin yapılandırmalar, yüksek performans ve kapasite için hibrit Intel Optane, 6GHz Intel Killer Wi-Fi 6E desteği ve daha hızlı bağlantılar için saniyede 40 GB’a kadar ulaşan Thunderbolt 4 sunuyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video