PC HocasıDonanımIntel Ortalığı Karıştıracak: Skylake-X ve Kabylake-X Çıkış Tarihi Göründü

Intel Ortalığı Karıştıracak: Skylake-X ve Kabylake-X Çıkış Tarihi Göründü

   

Çin kaynaklı sağlam web sitelerinden birisi olan Bench.Life yayınladığı görselde Intel Skylake-X ve KabyLake-X işlemcilerinin çıkış tarihini açıkladı. Çeşitli kaynaklar tarafından doğrulanan haberde Intel’in Basin Falls X299 platformu da beklenenden önce çıkacak.

Skylake-X ve KabyLake-X İşlemciler Ne Zaman Çıkıyor ?

Artık durum öyle bir yere geldi ki, firmalar birbirleri ile rekabet edebilmek için neredeyse her ay ürün çıkartıyorlar. Piyasayı yakından takip edenler zaten durumu net bir şekilde görebiliyor. Ancak takip etmeyenler de yapılan paylaşımlardan ister istemez ‘bu ne be kardeşim telefon mu üretiyorsunuz ?’ demiştir diye düşünüyoruz.

Neyse konumuza dönecek olursak Intel X299 platformu halayın başını çekecek hocalar. Ağustos’un başında (31 Temmuz – 6 Ağustos) piyasaya sürülecek olan X299 hakkında detayları kısa süre içerisinde öğreneceğiz.

Öte yandan çok beklenen Skylake-X işlemci mimarisi de 25 Haziran tarihinden sonra piyasadaki yerini alacak. Sonra gelsin yeni sistemler, yeni rehberler. Intel işlemcileri geliştirdikten sonra basın akreditasyonu için numune ürünler ayarlayacak. Sonrasında iş testlere kalıyor.

Tayvan’da düzenlenen Computex fuarı için Intel‘den ufak bir show bekliyoruz. Numune ürünlerin 29 Mayıs – 4 Nisan tarihleri arasında piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Soket Tipleri Nasıl ?

Hem Skylake-X hem de Kabylake-X işlemciler LGA2066 soketini kullanacak. Yeni soket tiplerine verilen isim ise ‘R4’ hocalar. Bu ikiliyi unutmayın, zira yakında çok fazla karşılaşacaksınız. Öte yandna Kabylake-X CPU’lar 4 çekirdek, Skylake-X CPU’lar ise 10 çekirdekli olarak satışa sunulacak.

Yeni işlemcilerin piyasa satış fiyatları konusunda net bir bilgi henüz bulunmuyor. Bakalım Intel AMD’nin yeni işlemcilerine karşı nasıl bir koz oynayacak biz de merakla bekliyoruz. Üstelik fiyatlar bu kapışmada önemli rol oynuyor biliyorsunuz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/intel-skylake-x-ve-kabylake-x-cikis-tarihi-gorundu-21490/ linkinden 25.01.2022 04:01:05 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner