PC HocasıDonanımPowerColor RX 580 Red Devil Golden Ekran Kartı Duyuruldu

PowerColor RX 580 Red Devil Golden Ekran Kartı Duyuruldu

   

Daha geçtiğimiz hafta PowerColor firmasından yeni bir RX 500 serisi ekran kartı gelebilir diye sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise PowerColor RX 580 Red Devil Golden serisi yeni modelini duyurdu. Tasarım açısından isminden de anlayabileceğimiz üzere ‘kırmızı şeytan’ sistemlere çok yakışacak.

RX 580 Red Devil Golden Neler Sunuyor ?

Şimdiye kadar piyasada yayınlanan en çılgın Radeon RX 580 tasarımı PowerColor‘dan geldi. Sample modelinde Red Devil Golden ibaresi ile karşılaştıktan sonra ‘hıııh tamam bu olmuş’ dedik. Zira kartın saat hızı ve fiyatı henüz belli olmazken, 6 + 8 pin güç konektörlerine sahip. RX 480 modeline baktığımızda ise sadece 8 pin olduğunu görüyorduk.

Bu model 6 fazlı VRM tasarımı ile özel olduğu gibi, LED kontrolü için arka plana ve iki anahtar switch ile desteklenmiş. Aynı zamanda Silent moddan OC moduna BIOS desteği ile geçiş sağlatıyor.

Çift fanlı tasarımın arka plakasında ise bizleri ‘şeytan’ simgesi karşılıyor. Burada PowerColor bir mesaj veriyor mu bilinmez ama, kırmızı alaşımlı modifiye yapanlar için ideal bir seçim olacak gibi. Radeon RX 580 Red Devil modelinin detaylarına yakın zamanda değineceğiz. Bakalım RX 580 serisi Türkiye’de neleri değiştirecek ?

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/powercolor-rx-580-red-devil-golden-ekran-karti-duyuruldu-21480/ linkinden 27.01.2022 21:01:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner