PC HocasıiOSiOS 11 Beta 6 Yayınlandı! İşte Yenilikleri ve Değişiklikleri!

iOS 11 Beta 6 Yayınlandı! İşte Yenilikleri ve Değişiklikleri!

 

Apple, yeni işletim sistemi iOS 11 için çalışmaları son hızla sürdürürken; Beta 6 sürümünü yayınladı. Bakalım Beta 6‘da diğer sürümlerden farklı olarak neler var ?

Aslında Beta sürümleri iki haftada bir olarak yayınlanıyordu. Ancak bu sefer geçtiğimiz hafta yayınlanan Beta 5’ten bir hafta sonra Beta 6’yı yayınladı. iOS 11 Beta 6, geliştirici beta profili cihazında yüklü olanlar için indirilmeye sunuldu.

Öncelikle bu güncelleme bi öncekliler gibi yine 230 MB boyutunda. Aslına bakıldığında ilk dikkat çeken detay App Store ve Haritalar uygulamalarının iconlarının değişmiş olması. Ayrıca işletim sisteminde yer alan bazı duvar kağıtlarıda kaldırıldı.

Bu güncellemedeki en ilginç şey ise Ekran Parlaklığı ayarının  “Ayarlar > Ekran ve Parlalık” menüsünden kaldırılarak “Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik” menüsüne alınması. Aslına bakacak olursak bu yenilik biraz saçma olmuş.

Ayrıca iOS 11 Beta 6 ile birlikte AirPods animasyonları da işletim sistemine dahil edildi. Yine her yazımızda sizlerle paylaştığımız gibi güncelleme iPhone 8 ile birlikte diğer cihazlarada gelecek. Cihazın ve güncellemenin ise Eylül ayında kullanıma sunulacağı bilinmekte. Bir önceki Beta sürümüne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan: iOS 11 Beta 5 Yayınlandı!

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video