PC HocasıiOSiOS 11 Beta 5 Yayınlandı!

iOS 11 Beta 5 Yayınlandı!

 

Apple, yeni telefonu iPhone 8 ile beraber sunacağı iOS 11 için çalışmaları son hızla sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Beta 4 sürümü yayınlanırken; geçtiğimiz günlerde ise iOS 11 için Beta 5 sürümü yayınlandı. Bakalım bu sürümde ne gibi geliştirmeler mevcut.

Yaklaşık 15 gün önce Beta 4 sürümü yayınlanan iOS 11’in, hayli geliştirme ve yenilikler aldığını görmüştük. İşletim sisteminin iPhone 8 ile birlikte Eylül ayında yayınlanacağını biliyoruz. Apple yeni işletim sisteminin birden final sürümünü yayınlamak yerine Beta 1, 2, 3 … şeklinde sürdürerek geliştirmeleri kullanıcılara sunuyor. Bakalım bu hafta Beta 5 sürümü yayınlanan iOS 11 için ne gibi yenilikler var. 

iOS 11 Beta 5 Neler Sunuyor ?

Hatırlarsanız Beta 4 sürümünde birçok yenilik eklenmişti. Ancak bu sürüm için şimdilik hata gidermelere ve düzeltmelere yer verildiği bilgisi elimizde. İlerleyen günlerde detaylı incelemelerle birlikte Beta 5 hakkındaki geliştirmelerin tümü açığa çıkacaktır. Güncelleme ise yaklaşık 295 MB boyutunda.

iOS 11 yanlızca 64 bit destekli işlemcilerin bulunduğu cihazlarda kullanılabilecek. Buda demek oluyoki iPhone 5c, iPhone 5, iPad 3 ve iPad 4 sahipleri bu güncellemeden faydalanamayacak. Şimdilik Beta 5 ile ilgili tüm bilgiler bunlardan ibaret. Önümüzdeki günlerde sürümün detaylı notları yayınlanacaktır. Bir önceki sürümün yeniliklerini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Buradan:   iOS 11 Beta 4’te Neler Var ?

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video