PC HocasıiOSiOS 15.4.1 Güncellemesi Yayınlandı: Kullanımı Etkileyen Önemli Bir Sorun Giderildi!

iOS 15.4.1 Güncellemesi Yayınlandı: Kullanımı Etkileyen Önemli Bir Sorun Giderildi!

   

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devi Apple, iOS 15.4.1 sürüm güncellemesini yayınladı. iOS 15 destekli iPhone cihazlarınızı Ayarlar uygulamasının Genel sekmesi içerisinde bulunan Yazılım Güncellemesi bölümünden güncelleyebilirsiniz.

Apple’ın sürüm notlarına göre mevzubahis güncelleme iOS 15.4’e güncelleme yapıldıktan sonra pilin beklenenden daha hızlı bitmesine sebep olan bir sorunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca Made for iPhone etiketli işitme cihazları ile Braille cihazları için de düzeltme içeriyor.

Bu güncelleme, iPhone’unuz için aşağıdaki hata düzeltmelerini içerir:
– Pil, iOS 15.4’e güncelledikten sonra beklenenden daha hızlı boşalabilir
– Braille cihazları, metinde gezinirken veya bir uyarı görüntülerken yanıt vermeyebilir
– Made for iPhone işitme cihazları, bazı üçüncü taraf uygulamalarda bağlantıyı kaybedebilir

AppleAVD güvenlik açığı kapatıldı!

Buna ek olarak iOS ve iPadOS 15.4.1 güncellemesi, bir uygulamanın çekirdek ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütmesine izin verebilecek bir AppleAVD güvenlik açığını da kapatıyor. Apple, bu zafiyetten aktif olarak faydalanılmış olabileceğini söylüyor, bu nedenle tüm kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede güncelleme yapması çok önemli.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial