PC HocasıiOSiOS 15.4 Güncellemesi, Bataryanın Hızlı Bitmesine Sebep Oluyor

iOS 15.4 Güncellemesi, Bataryanın Hızlı Bitmesine Sebep Oluyor

   

Bu hafta itibariyle Cupertino merkezli teknoloji ve yazılım devlerinden Apple, iPadOS 15.4, watchOS 8.5, macOS Monterey 12.3, tvOS 15.4 ve HomePod Software 15.4 ile birlikte iOS 15.4 işletim sistemi güncellemelerini yayınladı ve iOS 15.4 ile gelen en önemli özelliklerden bir tanesi de maske takılıyken Face ID’nin çalışabiliyor olması.

Güncelleme yayınlanalı neredeyse bir hafta olacak ve internete düşen raporlarda bazı kullanıcılar bataryasının su gibi akıp bittiğini söylüyor ki bir iPhone 13 Pro Max kullanıcısı bataryasının yarım gün dayandığını kaydetti bir iPhone 11 kullanıcısı ise iki saatlik ekran süresi ile 24 saat içerisinde pil şarjının yüzde 80’nin bittiğini belirtti.

Güncelleme evrensel değil

Mevzubahis problem evrensel bir iOS 15.4 problemi değil, bazı zamanlar güncelleme sonrasında bazı kullanıcılarda geçici pil sorunları ortaya çıkabiliyor ve ilerleyen zamanlarda ufak bir güncelleme ile giderilebiliyor bu sebepten güncellemeyi kurmanızda herhangi bir engel yok çünkü iOS 15.4 beraberinde 39 güvenlik açığını kapatarak geliyor.

Pil sorunları, güvenlik açıkları, Maske varken Face ID bir yana iOS 15.4 ile birlikte 100 adetten fazla emoji, Siri için yeni bir ses seçeneği ve çevrimdışı saat ve tarih bilgisi sağlama yeteneği geliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ios-15-4-guncellemesi-bataryanin-hizli-bitmesine-sebep-oluyor-125082/ linkinden 27.05.2022 15:05:58 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial