iOS 16.0.3

iOS 16.0.3 ile Neler Değişti?

  Google News

iPhone 14 modellerinde bazı ufak tefek sorunların yaşandığı haberleri sık sık gündeme geliyor. Apple ise bu hataları tamamen ortadan kaldırmak adına güncelleme çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak iOS 16.0.3 sürümü yayınlandı ve tespit edilen bazı hatalar ortadan kaldırıldı.

Tabii ki özellikle iPhone 14 modellerini tercih edenler yeni yazılım güncellemesinin hangi hataları giderdiğini sorguluyor. Hemen sürüm notlarına geçelim de nasıl değişiklikler yapıldığından söz edelim.

iOS 16.0.3 ile Yapılan Düzenlemeler

Hiç uzatmayacağım ve sürüm notlarına göre düzenlenen hataları listeleyeceğim.

  • Hatalı e-posta sonrasında cihazların çökmesine neden olan sorun giderildi.
  • iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Max akıllı telefonlarında kamera uygulamasının açılması sırasında donma sorunları giderildi.
  • iPhone 14 modellerinde, CarPlay kullanımı sırasında yaşanan ses sorunları giderildi.
  • iPhone 14 Pro Max ve iPhone 14 Pro modellerinde arama ve uygulama bildirimlerinde yaşanan gecikme sorunları ortadan kaldırıldı.

iOS 16.0.3

iOS 16.0.3 ile yapılan düzenlemeler bunlar oldu. Güncelleme gösteriyor ki iPhone 14 serisinde yaşanan hatalar da büyük oranda giderildi. Yaşanan sorunlar giderilmeye devam edecek diye düşünüyoruz. Henüz iOS 16.1 güncellemesi bile gelmedi.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video