PC HocasıiOSiOS 16, U1 Çipler için Yeni Özellikler Sunacak!

iOS 16, U1 Çipler için Yeni Özellikler Sunacak!

   

6 Haziran’da gerçekleştirilen WWDC Lansman Etkinliğinin bir parçası olarak tanıtılan Apple’ın yeni nesil işletim sistemi iOS 16’yı tanıttı ve yeni nesil işletim sistemi U1 çip entegrasyonuna sahip üçüncü taraf aksesuarların, uygulama arka planda çalışıyorken bile iPhone uygulamalarıyla etkileşime girmesine verecek ya da şirketin deyimiyle Eller Serbest Kullanıcı Deneyimleri sunacak.

Yonga seti üreticilerinden Qorvo bugün verdiği bir basın demeçinde, bu yeni işlevin U1 özellikli aksesuarların iOS 16 uygulamaları ile birlikte çalışmasına olanak tanıyarak, bulunduğunuz yere göre gerçek zamanlı eylemleri sağlayacağını belirtti.

Qorvo bunlara ek olarak ayrıca, Ultra Geniş Bant yongalarının artık Apple’ın MFi Programı tarafından onaylandığını ve bu durumun üçüncü taraf markalardan MFi sertifikalı U1 özellikli aksesuarların önünü açması gerektiğini belirtti. Böylelikle aksesuar üreticileri, U1 donanımlı iPhone ve Apple Watch modelleriyle uyumlu aksesuarlar oluşturmak için Qorvo’nun çiplerini kullanabilirler.

Nedir bu U1 çip, ne işe yarar?

Apple’ın kendi aksesuarları da hassas, yön farkındalığı olan deneyimler sunar. Örneğin, kullanıcılar U1 donanımlı bir iPhone’u HomePod mini’nin yanında tutarak müzik çalmayı görsel, işitsel ve dokunsal efektlerle “devre dışı bırakabilir”. U1 özellikli iPhone’lar, bir AirTag’in yerini bulmayı kolaylaştıran Hassas Bulma özelliğinden de yararlanabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ios-16-u1-cipler-icin-yeni-ozellikler-sunacak-130382/ linkinden 12.08.2022 15:08:15 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video