iOS 17

iOS 17 için Kritik Bilgiler Sızdı!

  Google News

iOS 17 işletim sistemi için süreç kısaldı. Yeni mobil işletim sistemi Haziran’ın hemen başında tanıtılacak. WWDC 2023 için de resmi duyuru yapılmıştı. Sürenin kısalmasının önemi büyük zira tanıtım tarihi yaklaştıkça, daha fazla bilgi elde edebiliyoruz. En son hangi iPhone modellerinin güncellemeyi alacağı konusunda bazı sızıntılar gerçekleşmişti.

Bu sızıntıların ardından şimdi de iOS 17 nasıl özellikler sunacak bu konuda bilgiler gelmeye başladı. Daha önce dinamik ada özelliğini doğru bilen kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni seri işletim sistemi önemli değişimleri de beraberinde getirecek.

iOS 17 Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Son bilgilere göre söz konusu işletim sistemi sürümü, iOS 16’yı alan akıllı telefonlara gelecek. Bu da demek oluyor ki iPhone 8 ve iPhone X güncelleme alacak mı tartışmaları da son bulmuş olacak. iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefonları için söz konusu güncellemenin son güncellemeler olacağı beklentisi var.

Gelecek güncelleme bu cihazlar için son güncelleme olacağı için Apple’ın sistem kararlığı konusunda iPhone X ve iPhone 8 özelinde bazı çalışmalar yapması da bekleniyor. Bunun dışında teknik açıdan da önemli değişiklikler bekleniyor. Tüm bu değişiklikleri de bir liste olarak ekleyelim.

iOS 17

  • Always-On Display özelliği için yeni ayarlar gelecek.
  • Bildirim yönetim sistemi için yeni bir tasarım gelecek.
  • Erişilebilirlik modu için daha fazla özelleştirme gelecek.
  • Kamera uygulaması için değişiklikler yapılacak. Kamera uygulamasında yapılacak olan değişikliklerin daha önce iPhone 14 Pro modeli için düşünülen özel değişiklikler olduğu da iddia ediliyor. Apple’ın bu değişiklikleri, iPhone 14 Pro serisi için planladığı ama sonrasında iOS 17 işletim sistemine eklemeye karar verdiği söylenmekte.
  • Dinamik ada için yeni özellikler gelecek. Çentik alanı daha da gelişecek.
  • Sağlık uygulaması için tasarım ve dizilimlerin değiştiğini göreceğiz.
  • Arama menüsünde ve arama ayarlarında değişiklik olacak.
  • Odak modlarında yeni özellikler göreceğiz.

iOS 17 için gelecek olan yenilikler için yapılan sızıntılar bunlar. Tabii ki bilgilerin doğruluğunu ve daha fazla detayı Apple’ın tanıtımı sonrasında öğrenme fırsatı bulacağız. Şimdilik sızıntılar heyecanlandırıcı yorumunu yapabiliriz. Zira bu kez büyük değişimler bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video