Salı, Haziran 25, 2024

iOS 9.1 Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Paylaş

silkroad gaminggentr

Apple iPhone, iPad, ve iPod touch yeni sürüm güncellemesi ile karşımızda; iOS 9.1 piyasaya sürüldü. Bir hayli kullanıcı için taco, tek boynuzlu at, ve orta parmak karakterlerini de içeren yeni emoji koleksiyonu bu sürüm ile beraber gelen fark edilen özelliklerden. Apple ayrı olarak 3 farklı duvar kağıdına ve Live Photos için yazılımcı desteğini de verecek……

 

ios9.1

 

İletiler uygulaması için artık kişi resimlerinin iPhone 6 ve sonrasındaki serilerde açıp kapatabiliyorsunuz. Bunun için Ayarlar’a gittikçe İletiler’ı seçin ve Kişi Resimlerini Göster’den hali hazırda açık olarak görünen ayarı değiştirebilirsiniz.

 

ios9.1.2

 

 

Beklendiği üzere Apple’ın Haberler uygulaması artık İngiltere’de kullanıma açıldı. Gelelim tüm özelliklere:

  Live Photo: iPhone’unuzu kaldırdığınızı veya indirmiş olduğunuzu anlayacak, böylelikle Live Photo bu hareketleri otomatik olarak kaydetmez

→ Unicode 7.0 ve 8.0 emojilerini tam olarak destekleyen 150’den fazla yeni emoji karakteri

→ Çoklu Görev kullanıcı arayüzündeyken geliştirilmiş performans

→ Game Center’ı başlatmasını engelleyen meselenin düzeltimi

→ Uygulamaların muhtevanını büyüten bir meselenin çözümü

→ POP Postası hesapları için yanlış bir okunmamış posta sayısına kapı aralayan bir meselesi çözümü

→ Kullanıcıların yeni posta veya iletilerden son kullanılan kişileri silmelerini engelleyen bir meselenindüzeltilmesi

→ Bir takım iletilerin e-posta arama neticelerinde görünmemesine kapı aralayan bir meselesi düzeltimi

→ Sesli İleti gövdesinde gri bir çubuk bırakan bir meselesi çözümü

→ Operatörlerde etkinleştirme hatalarına kapı aralayan bir meselesi düzeltimi

→ Bir takım uygulamaların App Store’dan aktüellenmesini engelleyen bir meselesi düzeltimi

 

Apple’ın iOS  9.1’e ek olarak Apple ayrı olarak OS X El Capitan 10.11.1, watchOS 2.0.1, ve tvOS GM’i piyasaya sürdüğünü de belirtelim.

 

Whatsapp'a ‘ Hızlı İleti’ Özelliği

 

iOS 9.1 bir diğer özelliği ise  ‘hızlı ileti' özelliği oldu. Whatsapp'da özellik diğer sürüm olan iOS 8 ile birlikte bir çok uygulama kullanıyordu. Hızlı yanıt özelliği ile uygulamayı açmadan kilit ekranında ve bildirim ekranından cevap yazılabiliyor.

Başka bir deyişle size gelen bir Whatsapp mesajını artık Whatsapp'a girmeden, ekran kilitli olmasına rağmen hatıranda cevaplayabileceksiniz. Bu özellik için iOS 9.1 aktüellemesini indirmek ve Whatsapp'ı son sürümde tutmak gerekiyor.

WhatsApp'ın bir diğer eklenen  özelliği ise Apple Watch oldu. WhatsApp'a gelen mesajları artık Apple Watch üzerinden görüntüleyebilir ve cevaplayabilirsiniz.

test mail geliyor mu

 

 

İsmail Dikmen
İsmail Dikmen
Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorumlar

3 YORUMLAR

    • iOS 9.1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 modellere geldi sizin gelmeme sebebini bilmiyorum fakat , bilgisayar üzerinden güncellemeyi denerseniz sorun çözülür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler