PC HocasıiOSiOS 9.3 Beta Sürümü ve Özellikleri Yayınlandı

iOS 9.3 Beta Sürümü ve Özellikleri Yayınlandı

 

Apple ekibi üzerinde çalışmaya devam ettiği ve açıkları sürekli kapatarak devam ettiği iOS sürümünü tekrar güncelledi. iOS 9.3 Beta sürümü kullanıcılara duyurulurken, yeni gelen özellikler ve kapatılan açıkların detayları haberimizde.

YENİ iOS 9.3 BETA SÜRÜMÜNDE NELER YENİ ?

iOS 9.2.1 sürümü için geliştirilmesi beklenen ve kullanıcılara bu şekilde duyurulacağını beklediğimiz sürüm farklı bir isim ve özellikler ile karşımıza çıktı. iOS 9.3 Beta güncellemesi adı ile yayınlanan yeni sürümde bir çok yenilik beraberinde getirilmiş.

iOS 9.3 İle Gelen Yenilikler

* iOS 9.3 sürümünde artık ekran daha da akıllılaştırılarak cihazınızın saati ve konumu baz alınıp akşam olduğunda ekran otomatik olarak ışıklarını kısıyor. Sabah olduğunda ise tekrardan eski haline dönerek gözlerinizi rahatsız etmemesi için böyle bir yenilik tasarlanmış.

* Notlar uygulamasına giriş yaptığınızda artık parmak izi ve şifre uygulayarak notlarınıza kimse erişemeyecek.

* Yine notlar alanında artık tarih ve alfabetik olarak sıralama yapabiliyorsunuz.

* CarPlay uygulaması geliştirilerek Apple Music’te bulunan yeni ve özel albümleri dinleme imkanınız bulunuyor.

* Haberler uygulamasında da takip ettiğiniz web siteleri, konular ve diğer detaylarda özelleştirilen haberler size sunuluyor.

* Yine CarPlay uygulamasında harita üzerinde otopark, benzin istasyonu ve yiyecek ve içecek alanlarını bulabiliyorsunuz.

* iOS 9.3 Beta sürümünde bir diğer yenilik ise Apple Watch odaklı. Bu sürümde artık iPhone cihazınıza birden fazla Apple Watch tanımlaması yapabiliyorsunuz. Ancak bu özelliğin ne kadar tutacağı ve ne kadar kullanılabileceği şimdilik soru işareti diyebiliriz.

ios-9-3
iOS 9.3 BETA GÜNCELLEMESİNİ HANGİ CİHAZLAR ALACAK ?

Bildiğiniz üzere Apple her geliştirme yaptığında eski sürüm Apple cihazları yavaş yavaş saf dışına bırakıyor. Bu güncellemeler her Apple marka cihaza uygulanamadığı için iOS 9.3 Beta sürümünü destekleyen cihaz listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

iOS 9.3 Güncellemesini Alacak Cihaz Listesi:

* iPhone 4S

* iPhone 5

* iPhone 5C

* iPhone 5S

* iPhone 6/6 PLUS

* iPhone 6S/6S PLUS

* iPad Air / Air 2

* iPad 2 / 3 / 4

* iPad Mini

* iPad Mini 2 / 3 / 4

* iPod Touch 5 modelleri yeni güncellemeyi alacak cihazlar listesinde yer alıyor.

iOS 9.3 BETA SÜRÜMÜNÜ NASIL YÜKLERİM ?

Beta sürüm demek henüz geliştirmelerin tamamlanmadığı, test aşamasında olan ve kullanıcılardan gelecek feedback doğrultusunda ek çıkabilecek açıkların kapatıldığı sistemler arasında yer almaktadır. iOS 9.3 Beta sürümünü yüklemek istiyorsanız ilk önce cihazınızın UDID kaydı olması gereklidir.

Cihazınızın kaydı varsa Apple geliştirici sayfasına giderek IPSW dosyasını indirdikten sonra iTunes üzerinden çalıştırmanız yeterli olacaktır. Güncelleme tamamlandığında cihazınıza reset atıp yeni iOS 9.3 sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ios-9-3-beta-surumu-ve-ozellikleri-yayinlandi-3426/ linkinden 16.10.2021 06:10:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Vay arkadaş iPhone 4 yok listede iOS 9.3 neyimize bizim değiştirme zamanı gelmiş geçiyor bile 😀

  • ios 9.3 sürümünü ben henüz yüklemedim bana bildirim de gelmedi beta sürümde olduğu için sanırım değil mi ? Tam olarak yeni sürüm ne zaman yayınlanır acaba telefonlara yani ?

  • Arkadaşlar google ıphone apple beta ye girip i cloud şifre ve parolayı girin bet sözleşmesini kabül edin sonra tel yeniden başalyacak daha sonra güncelleştirme ye ayarlar bölümünden ulaşın ios 9.3 7 beta yi göreceksiniz hemde ücretsiz olarak ondan sonra sistemde bi aksklık görürseniz ana duvar kagıdınız da olacak feed back den apple yorum yapacaksınız ben ce apple dünya devi hangi android telde var bu adam bize fikrimizi soruyor hele samsung a sakın bulaşmayın çöp ediyo paramızı

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad