PC HocasıYazılımiPadOS 16 Alacak iPad Modelleri Hangileri?
iPadOS 16 alacak iPad modelleri

iPadOS 16 Alacak iPad Modelleri Hangileri?

   

iPadOS 16 alacak iPad modelleri belli oldu. Dün akşam saatlerinde yapılan WWDC 2022 etkinliği sonrasında tüm yeni yazılımların özellikleri açıklandığı gibi güncelleme alacak olan cihazlarda açıklandı.

Daha önce iOS 16 ve watchOS 9 için bilgi vermiştik. Şimdi sıra geldi güncelleme alacak iPad modellerine bakmaya.

iPadOS 16 Alacak iPad Modelleri – Liste

Apple’ın yeni yazılımlarında durumu biraz değiştirmesi dikkat çekti. Mesela iPhone 7’nin tüm serisi için desteğin bittiğini öğrendik. Sonrasında Apple Watch 3 modeli için aynı şekilde desteğin bittiği ve güncellemenin gelmeyeceğini öğrendik.

iPad serisi için ise böyle bir sürpriz olmadığını görüyoruz. Güncelleme için açıklanan liste, zaten güncelleme almasını beklediğimiz modellerden oluşuyor.

Güncelleme Alacak iPad Modelleri

  • iPad Pro için tüm seriler
  • iPad Air – 3. nesilden en yeni modellere kadar
  • iPad – 5. nesilden en yeni modellere kadar
  • iPad Mini – 5. nesilden en yeni modellere kadar

iPadOS 16

iPadOS 16 alacak olan tabletler de böyle. Henüz yeni işletim sisteminin çıkış süreci hakkında detaylı bilgilerimiz yok. Güncellemenin kararlı sürümünün yayınlanması Sonbahar aylarını bulacaktır. Beta için de yakın zamanda haber gelebilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ipados-16-alacak-ipad-modelleri-hangileri-128409/ linkinden 28.06.2022 14:06:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video