PC HocasıMobiliPhone 14 Ailesi için Yeni Bilgiler Var
iPhone 14

iPhone 14 Ailesi için Yeni Bilgiler Var

   

iPhone 14 serisinin tanıtımı, bir gecikme durumu olmazsa sonbahar aylarında yapılacak. Yani her senenin tanıtım geleneği bozulmayacak. Evet daha tanıtıma aylar var ama telefonlar da tanıtıma aylar varken çok hazırlanmış oluyor.

Bu demek oluyor ki tanıtım tarihine kadar sızıntılar gelmeye devam eder. Bu zamana kadar gelmiş geçmiş tüm serilerde aynı durum oldu. Tanıtım gününe kadar sızıntılar devam etti. İşte yine böyle bir sızıntı haberiyle karşınızdayız.

iPhone 14 Serisinde Teknik Değişiklik Beklentileri Ortaya Çıkıyor

Yani sızıntı Mark Gurman tarafından ortaya çıkarıldı. Buna göre seride beklediğimiz gibi tam 4 ayrı akıllı telefon modeli olacak.

Kaçırmayın: Pixel Watch Bir Kez Daha Ortaya Çıktı

Cihazlar tasarımsal açıdan çok farklı olmayacak ama 2 cihaz bir grupta, diğer 2 cihaz ise bir grupta olacak.

Burada ilk grupta yer alan iPhone 14 modellerinde çentik yerine ekran üzerinde nokta şeklinde bir tasarım kullanılacağı söyleniyor. İddiaya göre bu modellerde ekran üzerindeki kamera ve sensör yerleşimini göreceğiz.

iPhone 14

Diğer iki modelde ise çentik alanının kullanımının devam edeceği söylenmekte. Artık hangi iki modelde ekran üzerinde kamera tasarımı, hangi iki modelde çentik alanı tasarımı olur bilemiyoruz.

Bu kez modellerin teknik açıdan da farklılık göstereceği de söyleniyor. Temel model ve mininin yerini alacak olan modelde A15 Bionic işlemci kullanılmaya devam edecek iddiası var.

iPhone 14 Pro ve Pro Max olarak gelecek serilerde ise yeni işlemci olan A16 serisi işlemcilere geçileceği iddiası var.

iPhone 14

Eğer böyle bir durum olursa, Apple ilk kez yeni serilerinde işlemci konusunda farklı bir tercih yapma yoluna gitmiş olacak.

Evet son iddialara bakacak olursak 14 serisi bazı değişiklikler konusunda beklenen bir seri. Değişikliklerin ne kadar etkili olacağını tanıtımdan sonra göreceğiz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-14-ailesi-icin-yeni-bilgiler-var-126720/ linkinden 28.05.2022 22:05:33 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial