PC HocasıCep TelefonuiPhone 7’de Kulaklık Girişi Kaldırılıyor

iPhone 7’de Kulaklık Girişi Kaldırılıyor

 

Apple, yeni çıkartmış olduğu iPhone serilerinden sonra bir yenisi olan iPhone 7 için yeni iddialar düşmeye başladı. 2016’nın Ağustos ayında çıkması beklenen iPhone 7 eski versiyonlarına göre çok daha ince bir gövde ile gelecek. Apple manyağı olan Macotakara yaptığı açıklamada 3.5 mm kulaklık girişinin iPhone 7‘de olmayacağını belirtti.

iphone-7
“KULAKLIK GİRİŞİ YERİNE”

Yeni iPhone 7‘de kulaklık girişi kaldırılması ile birlikte telefon çok daha ince bir görünüme sahip olacak. Kişiler Bluetooth’lu kulaklıklar ve Lightning destekli kulaklıklar kullanarak müzik dinleyebileceği belirtiliyor. Yani yeni iPhone serileri kablo kargaşasından tamamen arınacak gibi görünüyor. Bu duruma kablosuz şarj özelliğini de unutmadan ekleyelim.

Ayrıca Apple’ın JBL gibi firmalar ile kulaklıklar üzerinde prensip anlaşmaları yaptığı belirtiliyor. Lightning teknolojisine sahip kulaklıklar yeni iPhone 7 için en çok konuşulacak özelliklerden birisi olabilir. Her sene Apple çıkartmış olduğu cihazlarının üzerine yeni teknolojiler ekleyerek vazgeçilmez kılmaya devam etmek istiyor.

Bu iki yeni özellik de yine Apple’ı vazgeçilmez kılabilir. Ekstra olarak iPhone 7‘de daha güçlü bir işlemci ve düşük ışıkta çok daha kaliteli fotoğraflar çekebilmek için geliştirmeler devam ediyor. Yayınlanacak yeni sızıntılar ile birlikte iPhone 7 konumuzu sürekli güncellemeye devam edeceğiz.

Not: Görselde kullanılan iPhone 7 tamamen temsilidir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphone-7de-kulaklik-girisi-kaldiriliyor-1629/ linkinden 30.07.2021 00:07:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement