PC HocasıCep TelefonuiPhone’larda Ön Bellek Boşaltarak Telefonu Hızlandırma

iPhone’larda Ön Bellek Boşaltarak Telefonu Hızlandırma

 

Milyonlarca iPhone kullanıcıları ön bellek boşaltma sistemini bilmedikleri veya nasıl yapılacağını bulamadıkları için kullanmaya devam ederler. Telefonu hızlandırmak için etkili yöntemlerden birisi olan ön bellek boşaltma sistemini iPhone‘da nasıl uygulayabileceğinizi anlattık.

iPHONE’DA ÖN BELLEK NASIL BOŞALTILIR ?

iPhone ön bellekleme denilen sistemi boşalttıktan sonra telefondaki performans artışının henüz net farkında değiller. Ön bellekleme sistemi telefonu kullanırken indirilen uygulamalar, oyunlar, tarayıcıda gezintiler veya internet sörflerinden sonra telefonunuza otomatik olarak alınan dosya uzantıları ve çerezlerden ibarettir.

Bu uzantılar ne kadar çok biriktirse zaman içerisinde telefonunuza ekstra yük yaparak yavaşlamalara, geç açılmalara ve kasmalara neden olur. Bugün iPhone kullanıcılarına ön bellekleme sistemini boşaltarak nasıl performans artışının sağlanabileceğini gösterdik.

iphone-on-bellek
Ön Belleği Boşaltmak İçin:

* Alt menünün açıldığı bazı uygulamaların (iTunes, iBooks, App Store vb) bulunduğu alana giriş yapın. Buradayken menü çubuğuna gelerek sekmelerden herhangi birine 10 kez üst üste hızlı basmanız gerekmektedir. Ardından telefonunuzda bir boş beyaz ekran çıkacak.

* Beyaz ekranı gördükten sonra ön belleğin boşaltma işlemine geçilmiş mesajını alıyorsunuz. Yani beyaz ekrana geldiğinizde “ön bellek boşaltılıyor” mesajı aldığınızı düşünebilirsiniz. Ön bellek boşaltılırken süre 1-2 dakikaya kadar biraz uzayabilir. İşlem bittikten sonra telefonunuzu kullanırken net bir biçimde performans farkını görebilirsiniz. Eski iPhone modellerinde çok daha işe yaradığını belirtmemde fayda var.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/iphonelarda-on-bellek-bosaltarak-telefonu-hizlandirma-3579/ linkinden 16.10.2021 12:10:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Hocam on kere bastım sonra telefon geri ana menüye geldi tam 11.nci de oluyor denedim şimdi 1024 kb birikmiş 🙂

    • Bir dene istersen arkadaşım denemeden nereden bileceksin içip içip şuralara gelmeyin allah aşkına rica ediyorum olmasa iPhone 6S’da olmuyor denilir

      • Sanane arkadaşım telefon babamda yanımda değil akşam bakıcam o yüzden sordum sen niye yorum yapıyorsun ?

  • Iphone hızlandırmanin bundan başka yöntemi var mi bu da iyi ancak bende yer kalmadı telefonda o yüzden sıkıntı oluyor kasiyor bazi zamanlarda

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad