PC HocasıSosyal MedyaTwitterIŞİD Twitter’ı Kullanarak Tehditlerine Devam Ediyor

IŞİD Twitter’ı Kullanarak Tehditlerine Devam Ediyor

 

Son zamanlarda özellikle Sosyal Medyayı kullanarak Twitter üzerinden gerçekleştirilen yasa dışı örgütler ve örgüt kavramları halkı tehdit etmeye devam ediyor. Bu platformlar ise hiçbir bilgi paylaşmıyor.

IŞİD Twitter Üzerinden Bomba Tehdidi Yaptı

Hatırlayacağınız üzere dün Belçika’nın başkenti Brüksel‘de gerçekleştirilen havaalanı ve metro patlamalarında 34 kişi hayatını kaybetmiş, 100‘ü geçkin kişi de ağır yaralanmıştı. Hal böyle olunca bu saldırıları düzenleyen örgütler Twitter hesaplarından açıklamalar yapmaktan da çekinmiyor.

IŞİD, dün yaptığı açıklamada saldırıyı üstlenirken, “Patlamaya hazır daha çok bomba var” açıklamasında bulundu. Çeşitli ülkelerin gerçekleştirmiş olduğu istihbaratların bu örgütleri bulamıyor olması da ayrı bir dünya olarak düşünülürken, Twitter ilgili hesapların IP adreslerini ve bilgilerini paylaşmayacağını bildirmişti.

isid-hesap-2
Yukarıdaki “abo_omar_170” adlı twitter hesabından paylaşılan mesajlarda “Siz bizi Doğu’da bombalarken, biz de sizi Batı’da vururuz. Göze göz, dişe diş” dedi.

Ancak şuanda bu hesaba Twitter üzerinden erişim sağlayamıyorsunuz. Görünüşe göre Twitter ekibi bu hesabı askıya almış.

isid-hesap
Hesap Işid Üyesi

Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımlarda IŞİD üyesi olduğu belirtilen kişinin daha önceden de farklı hesaplardan paylaşımlarda bulunduğu belirtiliyor.

Yaşanan Paris saldırısından sonra şimdi de Belçika’daki terör saldırılarında onlarca kişi hayatını kaybetti. Fakat IŞİD’in yaptığı uyarıda daha çok can kayıplarının yaşanacağını söylüyor. Bu saldırıların da Brüksel’de yakalanan Paris saldırganı Saleh Abdeselam’ın tutuklanması ile bağlantılı olduğu belirtiliyor.

Bundan sonraki bombalı saldırıların Almanya ve Hollanda üzerinde olabileceğinin üzerinde duran yetkililer, Sosyal Medya üzerinden yapılan oyunlara gelmemelerini belirtti.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/isid-twitteri-kullanarak-tehditlerine-devam-ediyor-5906/ linkinden 28.10.2021 18:10:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad