PC HocasıHaberlerJaponya, Trenlerdeki Sigara İçme Odalarını Konferans Odasına Çeviriyor

Japonya, Trenlerdeki Sigara İçme Odalarını Konferans Odasına Çeviriyor

   

Sık sık tren yolculuğu yapıyor ve bu sırada görüntülü toplantılara katılıyorsanız (Zoom/Microsoft Teams/Skype vb) trendeki diğer insanların gürültülerinden rahatsız olabilir ya da konferansınızdaki konuşmaların diğer insanlar tarafından duyulmasından endişelenebilirsiniz. Japonya ise pandemi ile birlikte yaygınlaşan internet konferanslarına hassas bir yaklaşım sergileyerek hızlı trenlerde bulunan sigara içme odalarını “Konferans Odaları”na dönüştürüyor.

The Register tarafından bildirildiği üzere, Central Japan Railway Company, yolcular için zaten trenlerde Wi-Fi internet hizmetini sunuyor. Ancak internet üzerinden konferans pandemi sırasında giderek daha popüler hale geldiğinden, trenlerinde “S-Work” adını verdiği hizmetini tanıtıyor.

Hizmet, insanların yolculukları sırasında bazı video konferanslara katılmak isteyen yolcular için çeşitli avantajlar içeriyor. İlk olarak bu odalardaki Wi-Fi internet hızı normal trenlerde bulunanın iki katında ve bu da konferans sırasında gecikmelere, kopmalara, donmalara çok fazla yardımcı olacak. Cihazlarının pil ömrü konusunda karamsar bir tutum sergileyenler için, trendeki her koltuk kendi şarj bağlantı noktasına sahip – birçok ülkede trenlerde zaten sağlanan bir hizmet ve ülkemizde TCDD’de dahi YHT’lerde bunu sunuyor. –

Demiryolu şirketi, bu hizmeti kullanacak yolcularına mouse, dizüstü bilgisayarlar için bir gizlilik ekranı bile takdim edecek. Her ne kadar bazı dizüstü bilgisayarlar yandan bakıldığında ekranı gizleyen teknolojiler ile gelse de tam bir hizmet vermez ve verse bile bu her kişinin cihazı için geçerli değil. Şirket ayrıca bilek desteği ve dizüstü bilgisayarlar için özel tepsiler bile hazırlıyor.

Tüm bunlar yeterli mahremiyet değilse, bazı trenler sigara içilen odalarını Konferans kabinlerine dönüştürecek. 2020 yılında Japon trenlerinde sigara içmek yasaklandı, bu yüzden bu boşta kalan alanı kullanmanın iyi bir yolu. Yalnızca bir tür Shinkansen (hızlı tren) hizmeti sunacak – 186mph N700S devirme trenleri bu hizmeti sunacak – ve birkaç güzergahla sınırlı olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/japonya-trenlerdeki-sigara-icme-odalarini-konferans-odasina-ceviriyor-117257/ linkinden 08.08.2022 22:08:10 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video